piątek, 17 grudnia 2021

Drzwi tarasowe aSLIDE od AWILUX – otwórz się na świat

Drzwi przesuwne aSLIDE – nowość w ofercie AWILUX - dzięki innowacyjnie zaprojektowanej konstrukcji, zapewniają ultralekkie otwieranie, upraszczając tym samym codzienne użytkowanie i niwelując podział między wnętrzem domu, a światem zewnętrznym.

Wraz z rosnącymi wymaganiami architektonicznymi, AWILUX wprowadza do oferty kolejne rozwiązania. Do nowej linii aMOTION dołączają innowacyjne drzwi przesuwne aSLIDE, łączące wyjątkowo łatwe użytkowanie ze szczelnością termiczną i akustyczną. System aSLIDE, przesuwający się z lekkością pomimo masywności - przeznaczony jest nie tylko do domów jednorodzinnych, ale również uatrakcyjnia mieszkania w apartamentowcach, pomieszczeniach biurowych, a nawet salach konferencyjnych, niwelując hałas dobiegający z zewnątrz.

Stworzony z ekologicznych, wtórnie przetworzonych materiałów, rdzeń profili aSLIDE został zaprojektowany nie tylko w trosce o komfort domowników, ale i dbałość o środowisko.

Płynne wyjście na świat
Doskonała konstrukcja drzwi przesuwnych aSLIDE pozwala na budowanie drzwi o spektakularnych wymiarach. Innowacyjny system od AWILUX przystosowany jest do montażu nowoczesnych pakietów 3-szybowych o grubości do 54 mm (przy zastosowaniu STV®). Konstrukcja uwzględnia również doskonałą termoizolację - dla okien referencyjnych 3500x2300 mm z ciepłą ramką Chromatec Ultra oraz stalą zamkniętą 1,5 mm oraz pakietem 3-szybowym Ug=0,5, wartość współczynnika przenikania ciepła to U=0,78.

Drzwi tarasowe aSLIDE wyposażone są także w sześciokomorową ościeżnicę o głębokości 190 mm, co przyczynia się do doskonałej izolacji termicznej drzwi oraz ich stabilności. Rozwiązanie może być zamontowane z dwoma różnymi rodzajami progów. W standardzie stosowany jest próg COMFORT – o wysokości 50 mm, który gwarantuje doskonałą izolację termiczną oraz łatwą obsługę przez długie lata. Jest zgodny z normą DIN 18040 dla budownictwa bez barier architektonicznych. Chroniona przez profil aluminiowy zewnętrzna strona oraz połączona bezpośrednio z progiem folia, skutecznie zapobiegają przedostaniu się nadmiernej wilgoci do wnętrza domu.
Przy wykorzystaniu drugiej, dostępnej wersji – czyli progu 0 mm – stworzymy unikalną konstrukcję, dzięki której podłoga w domu oraz posadzka na zewnątrz znajdują się na tym samym poziomie. Stanowi to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, umożliwiając im swobodne przemieszczanie się między pomieszczeniami. Próg zlicowany z podłogą jest niemal całkowicie płaski, jedynie z widoczną prowadnicą skrzydła jezdnego o wysokości ok. 5 mm, tworząc tym samym wrażenie jednolitego przejścia i otwierając wnętrze domu na świat.

Drzwi przesuwne aSLIDE od AWILUX zapewniają szereg udogodnień w życiu codziennym. Dzięki klasycznemu wyglądowi, standardowa wersja rozwiązania sprawdzi się w każdym wnętrzu, rozświetlając i dodając mu nowoczesnej elegancji. Dla osób poszukujących jeszcze więcej doświetlenia, adresowana jest wersja design, z obniżonym profilem skrzydła. Umożliwia to maksymalne doświetlenie danego wnętrza, wykorzystując dostępne, naturalne światło zewnętrzne.

aSLIDE od AWILUX - przesuń się w stronę kolorów
Szeroki wachlarz kolorów drzwi przesuwnych aSLIDE to gwarancja dopasowania się do każdej estetyki wnętrza. Zimne antracyty, srebrne odcienie Silbergrau oraz ciemne Schokobraun doskonale uzupełnią urządzone w barwach bieli i szarości pomieszczenia, tworząc spójną całość eleganckiego, chłodnego wystroju. Połączenie to sprawdzi się, na przykład, w salach konferencyjnych, biurach, apartamentowcach oraz nowoczesnych domach jednorodzinnych zaprojektowanych w minimalistycznym stylu. Dla zwolenników ciepłych, klasycznych rozwiązań, przygotowane są drzwi aSLIDE od AWILUX w okleinach z serii BEST oraz REALWOOD, które dzięki drewnopodobnemu wykończeniu, nadadzą wnętrzu ciepła i głębi.

Zaspokojenie estetycznego ducha mieszkańców zapewni wykorzystanie zaawansowanych technologicznie powłok acrylcolor, nadających drzwiom aSLIDE od AWILUX eleganckiego oraz minimalistycznego wyglądu, pasującego zarówno do klasycznej architektury, jak i modernistycznego, surowego stylu. Z kolei opcja duocolor umożliwia personalizację tego rozwiązania za pomocą zastosowania dwóch różnych barw oklein, dopasowując się tym samym do koloru danej elewacji, jak i estetyki wnętrza. /p>

aSLIDE od AWILUX - łatwe przejście w nowoczesność
Innowacyjny system drzwi przesuwnych aSLIDE od AWILUX to rozwiązanie stworzone dla entuzjastów stylowych i eleganckich wnętrz, zapewniające doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Dzięki precyzyjnej konstrukcji, przesuwanie drzwi aSLIDE przychodzi lekko i bezproblemowo, pomimo spektakularnych rozmiarów przeszklonych skrzydeł oraz ich – równie ogromnej – doskonale asekurowanej wagi.

Źródło: AWILUX
Foto: AWILUX