czwartek, 7 marca 2019

Nowy, dwukierunkowy pilot Nice z komunikacją NFC

Nice, lider rynku automatyki dla domu, rozszerza ofertę systemów sterowania do bram wjazdowych i garażowych wprowadzając nowy, dwukierunkowy pilot Era One. To zaawansowane technicznie rozwiązanie najnowszej generacji pozwala w dowolnym momencie sprawdzić m.in. status bramy wjazdowej lub garażowej (otwarta, zamknięta, częściowo otwarta).

Po raz pierwszy w automatyce domowej zastosowano też technologię Near Field Communication (NFC) umożliwiającą bezpośrednią komunikację pilota ze smartfonem.

Od ponad 25 lat Nice bada potrzeby klientów i dostarcza najwyższej jakości, niezawodne systemy sterowania. Najnowszym przykładem jest, inteligentny, dwukierunkowy pilot Era One BiDi, który zapewnia najwyższą kontrolę, komfort i bezpieczeństwo w domu, dzięki możliwości sprawdzenia statusu bramy wjazdowej lub garażowej w dowolnym momencie.

Era One BiDi współpracuje z nowymi modułami radioodbiorników OXI BiDi, dzięki czemu może nie tylko wysyłać polecenia do urządzeń wykonawczych, ale też otrzymywać informacje zwrotne. Na przykład po naciśnięciu na pilocie przycisku otwarcia lub zamknięcia bramy dioda LED umieszczona w rogu pilota zapala się na zielono potwierdzając, że polecenie zostało poprawnie odebrane przez automatykę bramy. Z kolei po naciśnięciu przycisku „i” dioda świeci na zielono jeśli brama jest otwarta, na czerwono jeśli jest zamknięta lub na pomarańczowo jeśli brama jest otwarta częściowo lub jest w ruchu. Niski stan baterii lub ewentualne błędy w komunikacji lub pracy automatyki są sygnalizowane poprzez wibracje całego pilota.

Zastosowana po raz pierwszy w systemie automatyki domowej technologia NFC (Near Field Communication), znana ze zbliżeniowych kart płatniczych, umożliwia dostęp do dodatkowych funkcji pilota. Po umieszczeniu smartfona obok pilota Era One BiDi, aplikacja firmy Nice umożliwia np. zbliżeniowe odczytanie poziomu naładowania baterii pilota. Nowe rozwiązanie może też współpracować z siecią mesh utworzoną przez inne urządzenia Nice znajdujące się w pobliżu. Dzięki temu brama może być sprawdzana i sterowana także z większej odległości, np. z drugiej strony posesji. Atutem nowego rozwiązania jest także szyfrowanie komunikacji gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz zwiększoną odporność na zakłócenia radiowe. Nowoczesny, dwukierunkowy protokół radiowy jest też niemal trzydziestokrotnie szybszy, niż we wcześniejszych wersjach pilotów.

Nowy system jest kompatybilny ze wszystkimi silnikami Nice do bram wjazdowych i garażowych, wykorzystującymi modułowy nadajnik OXI. W celu podłączenia i uruchomienia pilota wystarczy otworzyć centralkę sterującą i wymienić w prosty sposób moduł nadajnika OXI na OXI BiDi.

Ten niewielkich rozmiarów, nowoczesny i funkcjonalny pilot można nosić jako estetyczny brelok do kluczy, można go też przymocować do ściany lub deski rozdzielczej samochodu dzięki zawartemu w komplecie uchwytowi.

Jesteście gotowi na BiDi? Zapraszamy do materiału video: https://www.youtube.com/watch?v=_co7r-Hvu0Y


Źródło: NICE
Foto: NICE