poniedziałek, 10 grudnia 2018

Wybierz kolor swoich okien

Aby perfekcyjnie dopasować okna do stylistyki budynku i aranżacji konkretnych wnętrz, należy przede wszystkim wybrać odpowiednią barwę stolarki. Ciepłe wzory inspirowane drewnem, industrialne chłodne szarości, a może głęboka czerń? W szerokiej palecie kolorystycznej jaką oferuje MS więcej niż OKNA znaleźć można wszystkie najmodniejsze i najbardziej poszukiwane odcienie. W tym nowości.

Szeroka gama oklein, jaką proponuje obecnie firma MS więcej niż OKNA (w sumie jest ich niemal 50) obejmuje wzory pasujące do różnych stylów architektonicznych i trendów w aranżacji wnętrz – zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

Folie inspirowane naturalnym drewnem (np. Dąb Naturalny, Dąb Bagienny, Winchester XA), utrzymane w różnych odcieniach – jasnych i ciemnych, ciepłych i chłodnych, pasować będą do przytulnych domów, a także tradycyjnych rezydencji. Z kolei okna jednobarwne, zwłaszcza w głębokiej czerni (np. Jet Black matt CC+), a także te „ubrane” w okleiny naśladujące metale – m.in. aluminium (np. Alux Db, Metbrush Alu, Antracyt), doskonale wpiszą się w budownictwo nowoczesne – np. industrialne lofty lub minimalistyczne studia.


Oprócz różnych odcieni, MS więcej niż OKNA proponuje folie w różnych wykończeniach powierzchni. Subtelnie matowe i satynowe pasują do folii jednobarwnych, te z delikatną trójwymiarową strukturą – do oklein drewnopodobnych, zaś efekt szczotkowania podkreśli walory chłodnego aluminium np. okien z linii Alu Look.

Warto zwrócić uwagę na nowości w ofercie kolorystycznej MS więcej niż OKNA. Trzy nowe folie z serii Woodec, wyróżniają się wyraźną strukturą drewna i do złudzenia przypominają naturalne usłojenie. Wzór Turner Oak utrzymany jest w subtelnej karmelowej kolorystyce, Alpine (92) – Hornschuch F417-3002 w chłodniejszej tonacji idealnie pasującej do stylu skandynawskiego, zaś folia Concrete (93) – Hornschuch F417-3003 zachwyca barwą modnego betonu przemysłowego, która idealnie pasować będzie do nowoczesnego budownictwa.


Co ważne, okna mogą być utrzymane jednocześnie w dwóch kolorach – innym ze strony zewnętrznej, a innym z wewnętrznej. Pozwala to optymalnie dopasować je zarówno do stylistyki zabudowy, jak i aranżacji poszczególnych wnętrz w domu. Szprosy konstrukcyjne, naklejane i międzyszybowe oklejane są tymi samymi foliami co okna.

Źródło: MS
Foto: MS