środa, 26 grudnia 2018

Jubileusz 25-lecia firmy Effector

15 grudnia 2018r. firma Effector obchodziła wigilię oraz jubileusz 25-lecia powstania spółki. Uroczystość odbyła się w hotelu Binkowski w Kielcach. W spotkaniu wzięli udział pracownicy firmy Effector i Effect Glass oraz zaproszeni goście. Wydarzenie uświetniły występy popularnej wokalistki Kasi Moś z zespołem, chóru „Fermata” pod dyrekcją Ewy Robak i „Małej Fermaty”. Kulminacyjnym momentem uroczystości było wystąpienie Leszka Cieska, właściciela spółek Effector i Effect Glass.

Początki firmy Effector sięgają 1993 roku. Właśnie wtedy powstała we Włoszczowie spółka o nazwie Lech-Pol, założona przez Leszka Cieska, która wprowadziła na rynek swój pierwszy produkt: aluminiowe okapniki rynnowe. Wkrótce pojawiły się aluminiowe listwy wykończeniowe oraz okładziny do okien drewnianych, a w Kielcach przy ulicy Hauke-Bosaka powstał zakład, w którym rozpoczęto produkcję szyb zespolonych. Tę działalność nadzorowała spółka Lech-Pol, która wkrótce po powstaniu zmieniła nazwę na Effector Spółka Akcyjna.

W latach 1997-2006 Effector poszerzał ofertę produktów, inwestując w rozwój zaplecza technologicznego. W tym czasie we Włoszczowie powstały nowe linie do anodowania, dział obróbki mechanicznej, linie do lakierowania wraz z nowoczesną oczyszczalnią ścieków.

W 2007r. władze spółki zdecydowały o powstaniu dwóch, niezależnie funkcjonujących podmiotów gospodarczych. Spółka Effector z siedzibą we Włoszczowie skoncentrowała się na obróbce aluminium, a Effector II z siedzibą w Kielcach i zakładem produkcyjnym w Starogardzie Gdańskim zajął się rozwojem szyb zespolonych. W 2011 roku Effector II zmienił nazwę na Effect Glass.

Leszek Ciesek, właściciel firmy Effector serdecznie dziękował wszystkim pracownikom i przyjaciołom oraz partnerom biznesowym. Ponad dwudziestu, szczególnie zasłużonych pracowników, otrzymało jubileuszowe nagrody.

– Szanowni Państwo, za te wspólnie spędzone 25 lat pragnę bardzo gorąco podziękować - powiedział Leszek Ciesek, właściciel i założyciel firm Effector i Effect Glass. - Dziękuję za Wasz codzienny trud i wysiłek, za wspólnie przeżywane troski i radości. To wyjątkowy moment dla naszej całej społeczności – dodał Leszek Ciesek.

Effector dziś to jeden z liderów branży budowlanej w Polsce, który produkuje 7900000mb listew wykończeniowych rocznie, 5500 ton wyrobów z aluminium oraz 1650000m2 szyb zespolonych rocznie. Spółki Effector i Effect Glass zatrudniają blisko 800 osób.


Źródło: EFFECTOR
Foto: EFFECTOR