poniedziałek, 5 listopada 2018

Do 70% mniej strat ciepła z łącznikami termoizolacyjnymi Schöck Isokorb

Zmiany klimatyczne i towarzysząca im globalna debata wymagają od producentów coraz większej liczby rozwiązań dla zrównoważonego i energooszczędnego budownictwa. Dzięki wydajnej technologii systemowej na której bazują produkty firmy Schöck, projektanci i właściciele budynków mogą niwelować działalność mostków cieplnych oraz aktywnie przyczynić się do redukcji emisji CO2.

Mostków cieplnych należy unikać nie tylko ze względów energetycznych. Są one często przyczyną uszkodzeń budynków, takich jak zawilgocenie ścian czy rozwój grzybów i pleśni. Problem ten najczęściej występuje w miejscu połączeń balkonu z budynkiem, gdzie dochodzi do przerwania izolacji cieplnej.

Alternatywa dla tradycyjnego połączenia
Przy punktowym łączeniu balkonów z fasadą budynku pozostaje miejsce na izolację pomiędzy poszczególnymi elementami wzmacniającymi konstrukcję. W tym przypadku samo połączenie nie jest izolowane i w ten sposób powstają klasyczne mostki termiczne. W tych obszarach strata ciepła jest zwiększona, a temperatura powierzchni ulega obniżeniu. Konwencjonalne połączenie punktowe minimalizuje mostek termiczny tylko o 20 procent w porównaniu do połączenia całkowicie betonowego. Łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb izolują bezpośrednio miejsce połączenia, zapewniając tym samym ciągłość ocieplenia. Zastosowanie łączników Isokorb zmniejsza ryzyko powstawanie mostków cieplnych aż o 70 procent w porównaniu z połączeniem betonowanym.

Szybki i łatwy montaż
Montaż łączników Schöck Isokorb jest zgodny ze współczesnymi standardami budowlanymi i nie wymaga dodatkowych prac. Łączniki stosowane są także do balkonów prefabrykowanych, a ich montaż jest bardzo prosty - Isokorb wmontowywany jest już w zakładzie prefabrykacji. Dzięki temu nie ma potrzeby wkładania pojedynczych prętów i ich czasochłonnego montażu we wstępnie nawierconych płytach szalunkowych.
Schöck Isokorb jest dostarczany na plac budowy jako produkt gotowy do montażu. Pozwala to zaoszczędzić ogromną ilość czasu. Zbrojenie towarzyszące może być wykonane na budowie, a łącznik Isokorb - po prostu wmontowany. Tym samym rozwiązanie systemowe Schöck ułatwia pracę w zakładzie, jak i na placu budowy.

Wydajne komponenty
Schöck Isokorb jest skutecznym rozwiązaniem przeciw mostkom termicznym przy elementach wystających z przegród zewnętrznych budynku. Schöck Isokorb składa się z elementu izolacyjnego, prętów rozciąganych, prętów poprzecznych i łożysk ściskanych HTE ("High-Thermal-Efficient"). Pręty przenoszą z jednej strony siły rozciągające i poprzeczne, a z drugiej strony - dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej - minimalizują przepływ ciepła. Moduł HTE oferuje również optymalne połączenie przenoszenia sił ściskających i izolacji termicznej. Składa się z betonu zbrojonego włóknami stalowymi o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz wypełniacza Kronolith. Zastosowana izolacja wykonana jest z NEOPOR® i styropianu (EPS) z dodatkiem grafitu. Materiał ten pochłania i odbija promieniowanie cieplne, zapewniając tym samym skuteczną izolację cieplną. Dzięki temu Schöck Isokorb może termicznie oddzielać elementy konstrukcji, a także zmniejszać przepływ ciepła i związane z tym straty energii.


Źródło: SCHÖCK
Foto: SCHÖCK