wtorek, 10 kwietnia 2018

Drzwi do zadań specjalnych

Wygoda, estetyka i funkcjonalność – to właśnie tymi kryteriami często kierujemy się podczas wyposażania domu. Jednym z elementów, które spełniają je wszystkie mogą być też drzwi. W stylowy, a jednocześnie praktyczny sposób dopełnią wnętrze, wprowadzając do aranżacji wiele ciekawych i korzystnych rozwiązań, które będą ułatwiać użytkowanie domowej przestrzeni.

Aby przed wyjściem z domu nie zapomnieć o najważniejszych sprawach, warto je sobie zapisać… na drzwiach. Czarna tablica magnetyczna na skrzydłach Porta VERTE HOME to niebanalny sposób nie tylko ze względu na jego użyteczność, ale także walory designerskie. Drzwi podkreślą oryginalny styl przedpokoju oraz wkomponują się w pełną lekkości i świeżości nowoczesną aranżację.


Pokój dziecka to miejsce, w którym wszelkie udogodnienia w zakresie utrzymania porządku wychodzą na pierwszy plan. Gdy zabawkom i przedmiotom, które chcemy mieć pod ręką, brakuje już miejsca w szafkach, można je umieścić w kieszonkach czy na wieszakach zamocowanych na powierzchni drzwi SMART. System śrub umożliwia łatwe montowanie akcesoriów, dzięki czemu będzie można je swobodnie wymienić. W ten sposób pokój malucha zawsze będzie gotowy na szybkie zmiany.


Wnętrza, które są użytkowane ze szczególną intensywnością, wymagają trwałych i sprawdzonych rozwiązań. Okleina Gladstone, którą pokryte są drzwi z kolekcji Porta RESIST, oprócz wysokiej odporności na uderzenia, ścieranie i zarysowania, wiernie odwzorowuje naturalne, surowe drewno. Skrzydła sprawdzą się zarówno w miejscach o dużym natężeniu ruchu, jak i w domach, zachowując piękny wygląd przez lata.


Małe pomieszczenia niezauważalnie i nieinwazyjnie wkomponują się w stylizację mieszkania dzięki zastosowaniu odpowiednich drzwi. Przesuwne skrzydła Porta VERTE HOME umiejętnie ukryją wnętrze garderoby nie zajmując przy tym miejsca potrzebnego do otwarcia tradycyjnych drzwi. Będą również pasować do np. wąskiej łazienki czy domowej spiżarni, sprawiając, że nawet niewielka przestrzeń będzie wygodna w użytkowaniu. Ich niewątpliwym atutem jest także przeszklenie, które efektownie rozjaśni aranżację, odbijając wpadające do środka światło. Drzwi z przeszkleniami sprawdzą się też jako łącznik z pomieszczeniami o ograniczonym dostępie słońca, naturalnie je doświetlając.


Drzwi mogą być też świetnym sposobem, by optycznie powiększyć mały pokój. Tafla lustra, którą zdobią skrzydła z kolekcji Porta GRANDE, podwoi przestrzeń, a oprawa w postaci białej ramy wkomponuje się w każdą domową stylizację. Oprócz aranżacyjnego efektu „wow” takie rozwiązanie będzie też niezwykle funkcjonalne – usytuowane obok szafy duże lustro zachęci do tworzenia nowych modowych stylizacji, a przed wyjściem będzie można się w nim wygodnie przejrzeć.


Źródło: PORTA
Foto: PORTA