piątek, 22 września 2017

Jakie okna wybrać do bloku?

Właściciele mieszkań przede wszystkim zwracają uwagę na solidność wykonania stolarki, która zapewnia lata bezawaryjnego użytkowania. Wymianie okien musi towarzyszyć pewność, że okna będą służyć użytkownikom przez długi czas. Taką solidność zagwarantują doskonałej jakości komponenty, solidny producent, profesjonalni montażyści, odpowiednie warunki gwarancji oraz obsługa sprzedażowa.


Okna w znaczący sposób wpływają na rachunki w za ogrzewanie. Wymieniając okna w mieszkaniu warto pamiętać o energooszczędności stolarki. Prawie wszystkie mieszkania rozliczane są z faktycznego zużycia energii. Przyczyną znacznych strat ciepła w mieszkaniu mogą być słabe parametry cieplne okien oraz błędny montaż. Najlepiej sprawdzą się innowacyjne linie produktowe oraz energooszczędne okna, aczkolwiek już standardowe okna Domel stanowią dobrą barie przed zimnem.

Przy wyborze stolarki okiennej do mieszkania należy zwrócić uwagę na kilka istotnych współczynników. Najważniejszym parametrem jest Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła. Na wyższych kondygnacjach istotny jest współczynnik odporności na obciążenie wiatrem i wodoszczelności, gdzie oddziaływanie warunków atmosferycznych jest bardziej odczuwalne. Współczynnik przenikania energii słonecznej oraz współczynnik przenikania światła jest ważny szczególnie zimą , kiedy możemy korzystać z darmowego dogrzania mieszkania oraz dodatkowego doświetlenia światłem naturalnym. Warto pamiętać także o współczynniku Rw, czyli dźwiękoszczelności szczególnie jeśli mieszkamy w centrum miasta.

Coraz istotniejsza przy zakupie okien jest ich estetyka. Niestety mieszkańcy bloku nie mają dowolności w tej kwestii. Nowa stolarka okienna nie może za bardzo odbiegać od pozostałych pozostałej zastosowanej w budynku. Dlatego okna w ekstrawaganckim kolorze, nietypowym wymiarze bądź kształcie mogą nie być mile widziane.

Wybór odpowiedniej stolarki okiennej to ważna decyzja. Pomoc doradcy handlowego firmy domel mozna uzyskać pod linkiem: http://domel.pl/gdzie-kupic/ .

Źródło: DOMEL
Foto: DOMEL