czwartek, 10 sierpnia 2017

Wilgoć mu niestraszna. Okpol prezentuje okno obrotowe IGO E2

Kuchnia i łazienka to miejsca szczególne narażone na działanie wszechobecnej wilgoci. Wybierając stolarkę okienną do tak newralgicznych pomieszczeń należy więc postawić na rozwiązanie trwałe, odporne i bezpieczne, ale również estetyczne – pasujące do wymarzonej aranżacji wnętrza. Z IGO E2 nie trzeba szukać kompromisu – to okno do zadań specjalnych sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach użytkowych.


Okno obrotowe IGO E2 to prawdziwy synonim funkcjonalności. Wykonane z wysokiej jakości PVC, stanowi doskonałe uzupełnienie znajdującej się na poddaszu kuchni czy łazienki, a nawet domowej sauny – charakteryzuje się bowiem ponadprzeciętną trwałością, co sprawia, że po zamontowaniu jest właściwie bezobsługowe i nie wymaga żadnej dodatkowej konserwacji. Nie absorbuje wilgoci, jest odporne na czynniki atmosferyczne, chemiczne i biologiczne, a także łatwe w utrzymaniu czystości.

Użyteczny detal
Okno obrotowe IGO E2 docenią zwłaszcza zwolennicy wygody – jest bowiem wyposażone w szereg użytecznych akcesoriów: klamkę ExtraSecure z kluczykiem, funkcjonalny nawiewnik, a także zawias umieszczony w połowie długości skrzydła, dzięki czemu można je obrócić nawet o 180°. W ten sposób codzienne użytkowanie i pielęgnacja okna stają się proste, intuicyjne i nie wymagają żadnych specjalnych akcesoriów.

W utrzymaniu okna w czystości pomaga również materiał, z którego zostało wykonane – ramę z tworzywa sztucznego PVC wystarczy, w zależności od potrzeb, przetrzeć wilgotną ściereczką, bez konieczności użycia dodatkowych środków konserwujących.

Woda mu niestraszna
Okno z PVC doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności: łazienkach, kuchniach czy przydomowych saunach. Nie absorbuje wilgoci, więc nie trzeba obawiać się wypaczeń czy niszczenia materiału. O odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu dba zaś nawiewnik NEO - AIR oraz klamka z funkcją mikro-uchylenia, pozwalające na sprawną regulację strumienia powietrza wpływającego do pomieszczenia – także zimą.

Komfort i ciepło
Odpowiedź na coraz większe wymagania rynku stanowią wielokomorowe profile SOLID+ PVC, wypełnione pianką poliuretanową. Taka konstrukcja, a także zastosowanie ciepłej ramki międzyszybowej, powłoki niskoemisyjnej oraz wysokiej jakości uszczelek piankowych, pozwoliło osiągnąć doskonałe parametry izolacyjne dla całego okna. Przekłada się to nie tylko na komfort użytkowników, ale na oszczędności związane z ogrzewaniem pomieszczeń – zwłaszcza, że IGO E2 cechują doskonałe parametry termiczne: współczynnik przenikania ciepła okna wynosi tu 1,1 [W/(m2•K)]. To rygorystyczna norma, którą spełniać powinny wszystkie okna montowane od 2021 roku. Całość wyposażono w wysokiej jakości dwuszybowy pakiet - konstrukcja jest więc lekka, a tym samym łatwa i szybka w montażu - a okno niezwykle funkcjonalne.

Okno obrotowe IGO E2 to prawdziwy synonim jakości i trwałości. Doskonałe parametry izolacyjne pozwalają na zaoszczędzenie energii potrzebnej do ogrzania poddasza, a pakiet użytecznych akcesoriów zwiększa jego funkcjonalność. Okno może być stosowane przy różnych wysokościach ścianki kolankowej. Dodatkowo, może być wykonane w każdym niestandardowym rozmiarze, mieszczącym się w przedziale 55-114 cm x 78 – 160 cm.

Okpol okno obrotowe IGO E2

Źródło: OKPOL
Foto: OKPOL