wtorek, 11 kwietnia 2017

„Komunikacja marketingowa i kreowanie wartości produktu” na VIII Kongresie Stolarki Polskiej

W jaki sposób wykreować wartość produktu, by sprzedawać więcej i drożej, jednocześnie nie zmieniając parametrów i specyfiki wyrobu? O kolorze, designie, pozycjonowaniu, storytellingu i tworzeniu unikalnej wartości produktu opowiedzą doświadczeni eksperci, a inwestorzy zdradzą co na nich… nie działa. Przed nami VIII Kongres Stolarki Polskiej, a na nim kolejna odsłona marketingu!

Organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi, Kongres Stolarki Polskiej jest najważniejszym wydarzeniem dedykowanym polskiej branży stolarki budowlanej. Co roku przyciąga ponad 300 uczestników, przede wszystkich właścicieli firm i przedstawicieli kadry zarządzającej producentów stolarki budowlanej. Dlatego nieodłączną częścią wydarzenia jest za każdym razem blok tematyczny poświęcony sprzedaży i marketingowi.

Podczas VI Kongresu Stolarki Polskiej (2015 rok) odbył się panel, w którym omówione zostały kwestie związane z założeniem i prowadzeniem biznesu. Idąc dalej, w ubiegłym, 2016 roku, uczestnicy wysłuchali ciekawych wystąpień dotyczących sprzedaży produktu zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych (internetowych) punktach dystrybucji. Eksperci radzili, jak wykorzystać nowe technologie w komunikacji z konsumentem i dzięki nim zaangażować go w świat marki. Poruszony został także temat marketingu sensorycznego.

Tegoroczny, III blok tematyczny, będzie stanowił kontynuację tych zagadnień. Jednym z wybranych tematów jest design produktu – architekci i przedstawiciele wydziałów wzornictwa użytkowego spróbują odpowiedzieć na pytanie o znaczenie cech praktycznych produktu w zestawieniu z aspektem wizualnym. Zostaną także przedstawione wyniki badania uwarunkowań decyzyjnych w zakresie preferencji wyboru określonych produktów stolarki otworowej przez inwestorów. W drugiej części specjaliści ds. marketingu i komunikacji podpowiedzą, jak wyróżnić produkt za pomocą przekazów marketingowych, budując tym samym przewagę konkurencyjną. Uczestnicy panelu wezmą także udział w ciekawym eksperymencie, który pokaże wpływ sposobu przedstawienia informacji na reakcję potencjalnego klienta. Ostatnią część stanowić będzie opowieść o… kolorze: jak barwa wpływa na marketing produktu? Jak opracować idealną paletę kolorystyczną dostępną dla inwestora – lepiej mniej czy więcej?

Wzbogacony o treści multimedialne, III blok tematyczny tegorocznego Kongresu zaprojektowano tak, aby dostarczyć praktycznej wiedzy na temat tego, jak efektywnie wykorzystać dostępne narzędzia marketingowe i dzięki nim opracować lepszy produkt bez konieczności wprowadzania zmian technologicznych. Moderatorem panelu będzie dr Marek Borowiński, znany psycholog koloru, specjalista od visual merchandisingu.

VIII Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się w dniach 25-26 maja 2017 w Hotelu Copernicus**** w Toruniu. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest firma PORTA KMI POLAND. Partnerami Głównymi: AIB, FAKRO i Ponzio, a Wspierającymi: elumatec oraz Soudal.

Źródło: Związek POiD
Foto: Związek POiD