środa, 1 lutego 2017

Okucia rustykalne AMIG – sielski klimat w domu

Styl rustykalny to interesujący trend w aranżacji domów. Decydując się na taki design, warto zadbać o to, aby każdy detal był spójny z naszym założeniem i odpowiadał gustom mieszkańców. Warto więc znaleźć takie dodatki, które nie będą odbiegały stylistycznie od reszty wystroju. Z pomocą przychodzi marka AMIG, zawierająca szeroką paletę okuć rustykalnych, która dostępna jest w ofercie Agas.


Styl rustykalny jest ciekawą alternatywą dla wszechobecnego skandynawskiego minimalizmu. Charakteryzuje się dążeniem do stworzenia wiejskiego klimatu i bliskością z naturą. Na myśl o nim, do głowy przychodzi nam barwny ogród za oknem i koronkowe firanki, przez które do pomieszczenia delikatnie sączy się światło słoneczne. Tę malowniczą wizję zepsuć mogą szczegóły, które podczas realizacji inwestycji wydają nam się nieistotne - takie jak okucia okienne i drzwiowe.
Wykonaniem okuć w stylistyce, która będzie spójna z całością aranżacji, najczęściej zajmuje się kowal. Niestety, takie rozwiązanie jest kosztowne, znalezienie odpowiedniego fachowca trudne, a efekt końcowy może minąć się z naszymi oczekiwaniami. W takim przypadku rozwiązaniem jest wybór dostępnych na rynku okuć rustykalnych firmy AMIG, dostępnych w ofercie Agas. Stanowią one doskonałą alternatywę dla kosztownych elementów wykonywanych na zamówienie.

Drzwi wizytówką domu
Wybierając drzwi do budynku z stylu rustykalnym, zazwyczaj decydujemy się na naturalne drewno, z którym doskonale współgrają ciężkie dekoracyjne okucia. W ofercie marki AMIG znajdziemy między innymi trzy serie klamek. W serii 100 rękojeść jest ozdobnie wygięta i posiada charakterystyczne dla stylu rustykalnego zakończenia. Seria 101 ma prosty kształt, a uchwyt jest skręcony wokół własnej osi na kształt świdra - stanowiąc najbardziej minimalistyczną z tych propozycji. Z kolei kolekcja 102 jest bardzo dekoracyjna. Jej organiczna forma przywodzi na myśl wijące się pędy winorośli. Ciekawym jej elementem jest ażurowy koszyczek umieszczony na rękojeści.

We wszystkich z wymienionych serii dostępne są różne rodzaje klamek - przeznaczone są do drzwi wejściowych, pokojowych, łazienkowych czy bram ogrodowych. Ponadto w ofercie sklepu internetowego Agas znajdziemy modele na klucz, wkładkę bębenkową lub z blokadą WC oraz zamki z szyldem antywłamaniowym. Aby uzyskać spójną aranżację możemy dobrać do tego pochwyty i zasuwy z oferty AMIG oraz klimatyczną kołatkę do drzwi, na przykład model 1, która – w przeciwieństwie do standardowego dzwonka - idealnie pasuje do rustykalnego klimatu.

Okno na ogród
Myśląc o domu w stylu rustykalnym, oczami wyobraźni widzimy uroczy budynek z bielonymi ścianami i drewnianymi okiennicami, obok których leniwie chwieją się na wietrze różnobarwne malwy. Okucia okienne AMIG z oferty Agas pozwolą nam wcielić naszą wizję w życie. Firma posiada w swoim asortymencie zestawy zamykające do okiennic jednoskrzydłowych oraz dwuskrzydłowych, a także zestawy z zamknięciem automatycznym, które dzięki swojej stylistyce, dodatkowo podkreślą sielski klimat naszej podmiejskiej ostoi. Dodatkowo w ofercie Agas znaleźć można niezwykle szeroki wybór rustykalnych zawiasów. Niewiele osób zastanawia się nad tym, że dobrze dobrane zawiasy będą nie tylko trwałe, ale mogą również stanowić ważną część aranżacji. Decydując się na rustykalny minimalizm, postawmy na proste zawiasy pasowe i dyskretny trzpień wkręcany, na przykład model 8040, który dzięki swej prostocie jest bardzo uniwersalny, więc można go wykorzystać nie tylko w przypadku domu w stylu rustykalnym. Jeśli chcemy urozmaicić aranżację domu, idealne mogą okazać się zawiasy pasowe kątowe takie, jak klasyczny model 4100 lub bardziej ozdobny model 4000 oraz dekoracyjne trzpienie wpuszczane w mur lub przykręcane. Większość wymienionych elementów dostępna jest w różnych kształtach, rozmiarach oraz w wersji umożliwiającej ich regulację. Producent zadbał o to, żeby każdy detal był dopracowany i utrzymany w odpowiedniej stylistyce, dlatego w ofercie znajdziemy również blaszki podtrzymujące skrzydła okiennicy, haki zamykające czy oboje.

Rustykalizm we wnętrzu
Poza okuciami okiennymi i drzwiowymi firma AMIG oferuje również produkty, które możemy wykorzystać we wnętrzach. Różne modele uchwytów dodadzą naszym meblom indywidualnego charakteru. Akcesoria mogą być również wykorzystane podczas renowacji starych sprzętów, którym chcemy nadać nowe życie i rustykalny styl. Ciężki, kuty uchwyt z kółkiem sprawi, że nudna komoda zyska blask i stanie się ciekawym elementem wystroju. Dopełnieniem rustykalnego wystroju będą wieszaki ścienne dostępne w różnych wzorach oraz wsporniki poręczy marki AMIG – dostępne w ofercie Agas. Te niewielkie detale mogą stać również ciekawym, kontrastowym akcentem w nowoczesnych wnętrzach.

Nawet najdrobniejsze detale są istotne podczas budowy i urządzania domu. Odpowiednio je dobierając możemy diametralnie zmienić lub podkreślić charakter budynku. Szeroki wybór okuć firmy AMIG, dostępnych również w sklepie internetowym sklep.agas.pl daje nam możliwość oddania rustykalnego klimatu w każdym detalu, dzięki czemu będziemy mogli w pełni poczuć sielską atmosferę naszego wymarzonego domu.


Źródło: AGAS
Foto: AGAS