wtorek, 24 stycznia 2017

Firma Cushman & Wakefield reprezentowala Aluplast w wynajmie 10000m kw. powierzchni magazynowej

Aluplast sp. z o.o., największy na polskim rynku dostawca systemów okiennych z PVC, podpisał umowę najmu 10 000m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań III. Podczas negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Aluplast sp. z o.o. jest największym na rynku polskim dostawcą systemów okiennych z PVC. Okna i drzwi z PVC, w oparciu o oferowane przez firmę systemy, wykonuje obecnie w Polsce ponad 200 autoryzowanych producentów. Firma realizuje obroty na poziomie około 500mln zł rocznie. Działalność oraz oferta produktowa Aluplast od wielu lat znajduje uznanie zarówno fachowców, jak i klientów, czego dowodem jest wiele prestiżowych wyróżnień, m.in.: Złoty Medal MTP, Budowlana Marka Roku, Herkules Budownictwa, TopBuilder, Lider Rynku Stolarki Budowlanej. Firma jest również założycielem i członkiem Związku Producentów, Dostawców i Dystrybutorów Polskie Okna i Drzwi.

Chcielibyśmy podziękować firmie Cushman & Wakefield, która pomogła nam znaleźć lokalizację spełniającą nasze wymogi, w niedalekim sąsiedztwie naszego zakładu produkcyjnego. Decyzję o najmie powierzchni magazynowej podjęliśmy w związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy. W ubiegłym roku zanotowaliśmy 20% wzrost obrotów, a na bieżący rok zakładamy wzrost o kolejne 10%. Ta inwestycja pozwoli nam na większą elastyczność i usprawnienie procesu obsługi klientów, co zwiększy z pewnością konkurencyjność współpracujących z nami producentów okien – mówi Christian Voicu, Dyrektor Aluplast.

Bardzo się cieszymy, że możemy zapewnić obiekty dystrybucyjne klasy A, które pomogą naszemu klientowi w realizacji celów biznesowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Aluplast i liczymy na dalszy jej rozwój w przyszłości – mówi Bartosz Mierzwiak, Dyrektor Zarządzający na region Europy Środkowo-Wschodniej z firmy Logicor.

Wybór powierzchni w centrum dystrybucyjnym Logicor spełnia najistotniejsze wymogi firmy Aluplast, czyli bliskość do zakładu produkcyjnego z istniejącą powierzchnią i możliwością ekspansji wraz z przylegającymi do obiektu miejscami składowania – mówi Urszula Duval Rasmussen, Starszy Negocjator w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych w Cushman & Wakefield.

Logicor Poznań III to centrum dystrybucyjne oferujące budynek klasy A o powierzchni 26 400m kw. Centrum wyposażone jest w 35 doków załadowczych, parking dla 40 samochodów ciężarowych oraz 60 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Obiekt zlokalizowany jest 16km od centrum Poznania w Robakowie, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S11 i w odległości 2,5 km od węzła Krzesiny, który łączy drogę ekspresową z autostradą A2 / drogą europejską E30 (Poznań-Łódź-Warszawa).

Źródło: CUSHMAN & WAKEFIELD
Foto: CUSHMAN & WAKEFIELD