środa, 16 listopada 2016

Trwały montaż w sezonie zimowym – zimowe piany montażowe Den Braven

zimowe piany montażowe Den Braven
Zdarza się, że nie udaje się zakończyć przed nadejściem zimy wszystkich prac remontowo-budowlanych. Praca w mroźnych warunkach nie należy do najprzyjemniejszych, jednak z wykorzystaniem specjalistycznych produktów może być równie skuteczna, jak ta prowadzona w cieplejszych okresach. Z tą myślą firma Den Braven opracowała zimowe piany poliuretanowe, dzięki którym możliwe będzie wykonanie sprawnego i trwałego montażu, nawet jeśli temperatura spadnie poniżej zera.

Z różnych przyczyn nie wszystkie prace monterskie i drobne naprawy udaje się wykonać przed zimą. Z nadejściem mrozów czynności takie mogą być utrudnione, ponieważ ujemne temperatury mocno wpływają na materiały budowlane, zmieniając ich parametry użytkowe czy właściwości. Szczególnie w przypadku wykonywania izolacji, uszczelnień lub montażu stolarki otworowej, do których zazwyczaj wykorzystuje się piany montażowe. Tradycyjne piany poliuretanowe często tracą swoje właściwości już przy 5st. C, a wypełnienie takie mocno traci na jakości oraz trwałości. Preparaty stają się również mniej wydajne, co skutkuje zużyciem większej ilości. Nie oznacza to jednak, że w takich sytuacjach prace trzeba odłożyć do wiosny. Z pomocą przychodzą specjalistyczne produkty o szerokim zakresie tolerancji temperaturowej, jak np. piana PVC-Winterfoam oraz Gunfoam-Winter firmy Den Braven, które bezpiecznie można stosować nawet zimą.

Na przekór zimie
Z myślą o pracach prowadzonych w czasie zimowych miesięcy, firma Den Braven opracowała specjalne piany montażowe przeznaczone do stosowania przy niskiej temperaturze otoczenia. PVC-Winterfoam oraz Gunfoam-Winter firmy Den Braven to jednoskładnikowe, półsztywne piany na bazie poliuretanu, które sprawdzą się przy wszelkich czynnościach związanych z izolacją i montażem materiałów budowlanych. To co je wyróżnia, to szeroka tolerancja temperaturowa, która pozwala na ich aplikację w zakresie od -10 do +35st. C, bez ryzyka, że stracą ona swoje właściwości. Piany te mają charakter wielosezonowy i używane mogą być niezależnie od panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Pozwala to usprawnić prowadzenie prac remontowo-budowlanych i ukończyć je na czas bez przymusowych przestojów. Wszechstronność piany PVC-Winterfoam oraz Gunfoam-Winter firmy Den Braven to nie tylko możliwość stosowania o różnych porach roku, ale również szeroki zakres zastosowań. Charakteryzują się one bardzo dobrą przyczepnością, dzięki czemu można aplikować je zarówno na poziomych, jak i pionowych powierzchniach wykonanych z większości spotykanych w budownictwie materiałów np. PVC, betonu, tynku, ceramiki budowlanej, stali, drewna czy metalu. Cechują się one także stabilnością wymiarową i stosunkowo niską rozprężnością, dzięki czemu nie powodują wypaczania montowanych elementów i zapewniają ich solidne mocowanie nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Znakomicie sprawdzą się przy montażu okien, drzwi, bram garażowych, rolet zewnętrznych, a także jako wypełnienie szczelin pomiędzy elementami przegród budowlanych, izolacja cieplna dachów, wygłuszenie w konstrukcjach szkieletowych, czy nawet sposób na osadzenie schodów, parapetów czy progów.

To co odróżnia te dwa preparaty, to sposób ich aplikacji. PVC-Winterfoam to pianka wężykowa, natomiast Gunfoam-Winter to pianka pistoletowa. Można więc wybrać najbardziej odpowiedni sposób nakładania, zachowując tak samo dobre walory użytkowe.

Źródło: DEN BRAVEN
Foto: DEN BRAVEN