czwartek, 24 listopada 2016

Inteligentne zarządzanie kluczami – nowoczesne depozytory kluczy

Bezpieczeństwo w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych w dużej mierze zależy od odpowiedniego przechowywania kluczy. Równie ważne jest ich sprawne wydawanie, przekazywanie osobom upoważnionym oraz stała kontrola nad tymi procesami. Z tego powodu tradycyjne portiernie coraz częściej zastępowane są przez elektroniczne depozytory kluczy.

Depozytor to inteligentna szafka umożliwiająca bezpieczne zarządzanie wszystkimi kluczami. Rozwiązanie zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa i usprawnia codzienną pracę w firmach i instytucjach. Największą popularnością depozytory cieszą się w biurach, salonach samochodowych, punktach sprzedaży detalicznej, szpitalach, magazynach czy wypożyczalniach samochodów.

Bezpieczna firma, biuro i urząd
W miejscach, w których pracuje od kilkunastu do kilkudziesięciu osób dostęp do pomieszczeń może posiadać wiele osób, w tym także te do tego nieupoważnione. Często też nie funkcjonują tam odpowiednie procedury związane z pobieraniem i deponowaniem kluczy po skończonej pracy.

- We współczesnych firmach najczęściej nie chodzi o ochronę cennego mienia, ale poufnych dokumentów lub danych zgromadzonych na stacjonarnych i przenośnych dyskach. Dlatego też dla zarządcy takiej organizacji niezwykle ważną kwestią staje się zarządzanie i kontrola dostępu nad kluczami. Umożliwia to najnowocześniejszy depozytor Traka21. To wygodny system dostosowany do specyfiki każdego budynku oraz organizacji – bez względu na jej wielkość i rodzaj działalności. Pozwala on za pomocą kodu PIN wyznaczyć dostęp do kluczy tylko dla zdefiniowanych użytkowników – mówi Klaudia Szczypek z firmy ASSA ABLOY – światowego lidera w produkcji tego typu rozwiązań.

Stała kontrola i gwarancja niezawodności
Zwiększająca się dynamika pracy oraz ciągłe unowocześnianie środków komunikacji zmuszają także branżę zabezpieczeń do wprowadzania kompatybilnych rozwiązań. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa w małych i średnich firmach powinny zatem ułatwiać pracę i korzystanie z kluczy wszystkich pracowników oraz gwarantować łatwe i szybkie wprowadzanie zmian.

Depozytor Traka21 łączy korzyści tradycyjnych produktów typu stand-alone oraz technologii RFDI. Poprzez dotykowy ekran można w każdej chwili zaktualizować status każdego klucza i w razie konieczności nadać lub ograniczyć do niego dostęp. Bez problemu można także kontrolować na bieżąco kto i kiedy pobrał dany klucz, a także sprawdzić historię wszystkich operacji dzięki raportom zdarzeń. Traka21 nie tylko umożliwia monitorowanie każdego użycia na ekranie urządzenia, ale także swobodne przenoszenie na pamięć USB danych w postaci pliku EXEL. Urządzenie zasilane jest prądem, jednak posiada także baterię awaryjną, która gwarantuje stałe działanie nawet w przypadku zdarzeń losowych. Nie wymaga także połączenia z siecią – tłumaczy Klaudia Szczypek.

Elegancki element wyposażenia
Podstawową zaletą systemów takich jak depozytory kluczy jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfort zarządzania. Dla właścicieli firm i zarządców instytucji ważną kwestią staje się także nowoczesny design urządzeń, które stają się stałymi elementami wyposażenia.

- W depozytorze może się zmieścić aż 21 kluczy lub pęków kluczy połączonych z czipami za pomocą specjalnych plomb typu plug&play. Gniazda wyposażone w diody LED osłonięte są drzwiczkami – ich otwarcie lub zamknięcie możliwe jest wyłącznie po poprawnym wpisaniu indywidualnego kodu PIN. Można je także otworzyć ręcznie w razie awarii. Dodatkowym atutem są także ukryte zawiasy i niewidoczne mocowanie, które zapewnia stabilny montaż do ściany. Niezwykle wytrzymała konstrukcja razem z dotykowym interfejsem ma opływowy, elegancki kształt, dzięki czemu urządzenie wpisuje się w nowoczesny styl aranżacji wnętrz komercyjnych - dodaje ekspert firmy ASSA ABLOY.

Dane techniczne:
wysokość – 42,7 cm
szerokość – 24,6 cm
głębokość – 0,95 cm
waga (bez kluczy) – 3,94 kg
Orientacyjna cena: 7300PLN netto*

*Cena może ulec zmianie w roku 2017

Inteligentne zarządzanie kluczami – nowoczesne depozytory kluczy

Źródło: ASSA ABLOY
Foto: ASSA ABLOY