poniedziałek, 19 września 2016

Elektroniczny zamek YDR3110 od Yale

W czasach gdy tradycyjne klucze odchodzą do lamusa, do gry wkracza YDR3110 - autonomiczny zamek szyfrowy. To nowoczesne, stylowe i proste w obsłudze urządzenie pozwala otwierać drzwi za pomocą karty kodu lub pilota.

Klawiatura dotykowa podświetlana diodami LED umożliwia wprowadzenie kodu PIN liczącego od 6 do 12 cyfr. To jednak nie jedyna funkcjonalność opracowana przez inżynierów marki Yale. Zamek wyposażono w alarm informujący o próbie włamania, uszkodzeniu urządzenia lub wprowadzeniu błędnego kodu. Alarm o mocy 80dB aktywuje się w momencie nieautoryzowanej próby wejścia i skutecznie odstrasza złodziei.

Elektroniczny zamek YDR3110 marki Yale posiada dwa tryby zamykania: automatyczny i ręczny. W pierwszym przypadku czujnik uruchamia zasuwę po pięciu sekundach od momentu zamknięcia drzwi. W opcji ręcznej należy otwartą dłonią dotknąć klawiaturę. Zamek elektroniczny YDR3110 zaprojektowano tak, by można go było zainstalować zarówno na drzwiach stalowych, drewnianych, aluminiowych, jak i PCV o grubości skrzydła od 45 do 55mm.

Orientacyjna cena: ok. 1200 zł

Źródło: ASSA ABLOY
Foto: ASSA ABLOY