środa, 17 sierpnia 2016

Międzynarodowe Forum Stolarki w ramach XIV Konwentu Stolarki VIP

W dniach 25-26 sierpnia b.r. w Zegrzu koło Warszawy, w ramach XIV Konwentu Stolarki VIP odbędzie się I Międzynarodowe Forum Stolarki VIP. Według zapowiedzi organizatorów, będzie to najważniejsze wydarzenie branżowe tego lata. W spotkaniu wezmą udział producenci, dostawcy, eksperci i dystrybutorzy.

Specjaliści z branży stolarki zastanowią się nad możliwościami ekspansji, podyskutują o tym, czy polska stolarka może zdobyć świat, w jaki sposób rząd polski może pomóc branży, jakie rynki eksportowe są perspektywiczne, jak szukać dystrybutorów za granicą oraz co warto wiedzieć o prawie międzynarodowym.

Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie, jakie są prognozy rozwoju stolarki i czy polską specjalnością staną się inteligentne, innowacyjne oraz energooszczędne rozwiązania do domów. Dyskusji poddane również zostanie pytanie o to, kto rządzi w branży stolarki - producenci, dostawcy komponentów czy sprzedawcy. Podczas Forum przedstawione zostaną ponadto rankingi producentów, dostawców komponentów oraz dostawców systemów.

Znaczna część spotkania będzie poświęcona funduszom europejskim. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące pozyskiwania środków na innowacje oraz zwiększania konkurencyjności.

Podczas spotkania poruszona będzie także tematyka związana z wiarygodnymi i miarodajnymi badaniami rynku stolarki w Europie i obowiązkowym znakowaniem wyrobów budowlanych – zgodnie z prawem i nowymi wytycznymi. Zaproszeni eksperci wytłumaczą jak pozyskać dobrego managera w Polsce i za granicą, czy też co zrobić z firmą gdy mamy już swoje lata.

Nie zabraknie dyskusji skupionych wokół tematyki montażu, a uczestnicy zastanowią się nad przyszłością montażu w Europie.

Siedmiogodzinny panel praktyczny
Konwenty Stolarki VIP to cykliczne wydarzenie branży stolarki otworowej, którego formuła się rozwija. Podczas pierwszej edycji Międzynarodowego Forum Stolarki równolegle odbędą się panele praktyczne, m.in. dla montażystów, serwisantów okien, drzwi, rolet oraz dilerów i szefów montażu.

Podczas kilkugodzinnych ćwiczeń eksperci zwrócą uwagę na najczęściej popełniane błędy montażowe i doradzą, jak ich unikać. Podczas panelu odbędą się pokazy innowacyjnego systemu osadzania okien, drzwi, rolet, bram garażowych, a także drzwi zewnętrznych z ciepłym progiem i ukrytymi okuciami. Prezentacje poruszą temat najczęściej popełnianych błędów podczas instalacji stolarki.

Nie zabraknie ponadto prezentacji nowości rynkowych, w tym kształtek podokiennych i drzwiowych do ciepłego montażu. Specjaliści poruszą temat automatyki, która cieszy się rosnącą popularnością wśród inwestorów. Uczestnicy Konwentu poznają tajniki bezpiecznego pozycjonowania i przenoszenia ciężkich okien oraz przeszkleń. Praktyczny panel skupi się również na innowacyjnych okuciach – ich regulacji oraz zabezpieczeniach podczas montażu. Zgromadzeni goście będą mieli okazję do dyskusji na temat okuć ukrytych, bezszelestnych wózków HS, niskich progów oraz rynku technik osłonowych.

Jak zapowiadają organizatorzy, XIV Konwent Stolarki VIP i I Międzynarodowe Forum Stolarki VIP to pierwsze tak kompleksowe, tak praktyczne, tak międzynarodowe, tak konstruktywne spotkanie branży.

- Dlaczego to spotkanie jest takie ważne i dlaczego spodziewamy się najważniejszych osób z branży? Bo polska stolarka znajduje się w przededniu wielkiej ekspansji i pozyskania środków na rozwój, innowację i eksport. Taki moment już się nie powtórzy - mówi Grzegorz Cendrowski ze Stolarki VIP.


Źródło: GEC Consulting
Foto: GEC Consulting