poniedziałek, 29 sierpnia 2016

FAKRO kuźnią patentów

„Dziennik Gazeta Prawna” opublikował w sierpniu b.r. ranking organizacji, które zgłosiły największą ilość patentów i wzorów użytkowych w 2015r. Firma FAKRO zajęła czołową pozycję na tej liście. Wyprzedziły ją tylko prestiżowe uczelnie wyższe oraz instytuty naukowe.

- Zajęcie pierwszego miejsca jako firma, w rankingu przeprowadzonym przez Urząd Patentowy RP, to dla nas wyróżnienie i powód do dumy. W rankingu widać wiodącą rolę uczelni w tworzeniu nowych, opatentowanych rozwiązań. Niestety często nie zostają one wdrożone do przemysłu. Może to wynikać ze słabej współpracy instytucji naukowych z sektorem przemysłowym, braku odpowiednich budżetów w placówkach edukacyjnych lub z nieprzystosowania tych rozwiązań do potrzeb przemysłu. FAKRO, zgłaszając własne rozwiązania, wyróżnia się dużą kreatywnością. Jesteśmy autorami ponad 140 zgłoszeń patentowych. Naszym klientom, partnerom i pracownikom dziękujemy za źródło licznych inspiracji – mówi Henryk Musiał, dyrektor ds. Badań i Rozwoju FAKRO.

FAKRO od ponad dwudziestu lat posiada własne Centrum Badań i Rozwoju. To kuźnia patentów firmy. W dziale pracuje ponad stu konstruktorów.

- Wartość opatentowanego rozwiązania dla rozwoju firmy jest wielka. To jeden z podstawowych stymulatorów rozwoju i wyróżnik na konkurencyjnym runku – podsumowuje Henryk Musiał.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO