czwartek, 28 lipca 2016

Świeże powietrze i bezpieczeństwo w jednym – Schüco VarioTec Air

Optymalna wymiana powietrza w budynkach mieszkalnych to warunek konieczny, jednak rozszczelnienie okna nierzadko wiąże się ze zmniejszeniem jego parametrów antywłamaniowych. Nowy system VarioTec Air w oknach PVC-U marki Schüco zapewnia efektywną wentylację naturalną przy zachowaniu pełnego zabezpieczenia.

Właściwa temperatura i ilość świeżego powietrza to podstawa zdrowego snu. W okresie letnim zazwyczaj okna pozostawia się uchylone przez całą noc. Stwarza to okazję dla włamywaczy. Z policyjnych statystyk wynika, że w ostatnim okresie wzrosła ilość tego typu przestępstw, a najczęstszą drogą włamania są niezabezpieczone okna i drzwi balkonowe. Szczególnie zagrożone są jednopiętrowe budynki jednorodzinne. Zaopatrzone w nowy mechanizm okuć VarioTec Air okna Schüco z PVC mogą być obwodowo rozszczelniane na całą noc przy zachowaniu optymalnej klasy antywłamaniowej RC2.

Bezpiecznie przez całą noc
Standardowe uchylanie okna wiąże się z utratą ochrony antywłamaniowej. Dlatego otwarte okna i drzwi to najsłabsze punkty budynku. Mechanizm VarioTec Air to połączenie nowoczesnej technologii okuciowej z systemem obwodowej wentylacji. Dzięki niemu skrzydło nie musi być uchylane, a jedynie odsuwa się równolegle od ramy o 6mm. W ten sposób powstaje szczelina, która zapewnia nieprzerwaną wentylację. Z zewnątrz okno wygląda jak zaryglowane, a ponadto posiada takie same właściwości ochrony antywłamaniowej, jak w pozycji zamkniętej. Mechanizm obwodowego rozszczelnienia pozwala zapobiegać przedostawaniu się do pomieszczeń hałasu, insektów, a także chroni przed warunkami atmosferycznymi. Nawet przy silnych podmuchach wiatru i zacinającym deszczu nie ma ryzyka gwałtownego otwarcia skrzydła okiennego oraz przenikania wody deszczowej do wewnątrz.

Zdrowy dom przez cały sezon
Dzięki systemowi Schüco VarioTec Air wymiana powietrza następuje równomiernie na całym obwodzie i nie jest tak gwałtowna, jak w przypadku, gdy okno jest uchylone. Pozwala to uniknąć zjawiska przeciągu lub zbyt mocnego wychłodzenia pomieszczenia. W okresie grzewczym takie rozwiązanie przekłada się na oszczędność kosztów ogrzewania. Ponieważ powietrze przenika do pomieszczenia na całym obwodzie, a nie miejscowo jak w przypadku standardowych rozwiązań, para wodna nie skrapla się na ścianach, co eliminuje ryzyko uszkodzeń i rozwoju pleśni.


Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO