czwartek, 14 lipca 2016

Guardian zaprasza odwiedzających glasstec do czerpania inspiracji ze swoich produktów

Firma Guardian Glass, kierująca się mottem “Inspiruje nas szkło”, zaprezentuje podczas targów glasstec 2016 (20-23 września, Düsseldorf, Niemcy) ofertę zaawansowanych produktów i rozwiązań do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz budynków mieszkaniowych oraz komercyjnych.

Goście stoiska firmy (Hala 10 – A28) będą mieli okazję zobaczyć, jak ważną rolę w kreowaniu wizualnej identyfikacji budynków, mieszkań i wnętrz, odgrywa wysokowydajne szkło Guardian.

- Guardian Glass dysponuje jedną z najwszechstronniejszych ofert produktów w branży, zarówno pod względem wydajności, jak i estetyki - mówi Lance Altizer, Dyrektor ds. Marketingu na Europę w Guardian Glass. - Właściwości i opcje dostępne w naszej gamie produktów mogą stanowić inspirację dla architektów i projektantów do tworzenia budynków, które będą się wyróżniać. Stąd nasza obecność na glasstec 2016 – dodaje.

Efekt “braku szkła” - Guardian Clarity™
Szczególne wrażenie wywiera 6-metrowa, wklęsła, szklana fasada, pokazująca efekty, jakie można uzyskać dzięki szkłu i powłokom wytwarzanym przez Guardian. Cztery gięte panele szklane z bazowego szkła float Guardian UltraClear™ oraz wysokowydajnych powłok w różnym stopniu odbijają światło – począwszy od efektu “braku szyb”, jaki zapewnia Guardian Clarity, po diamentopodobny efekt powłoki Guardian SunGuard® HD Diamond 66.

W zastosowaniach szklenia architektonicznego, gdzie oczekiwane są: wysoka przepuszczalność światła oraz słabsze odbicie promieni słonecznych, nowe antyrefleksyjne szkło Guardian Clarity stwarza projektantom większą swobodę w tworzeniu efektownych elewacji budynków.

Guardian Clarity jest dedykowane do zastosowań , w których nadmierne odbijanie się światła nie jest pożądane (np. hotelowe recepcje, lotniskowe poczekalnie, strefy widokowe na stadionach, itp.)

System Guardian TEA – szybkie i niezawodne emaliowanie krawędzi
Kolejną innowacją, jaką zaprezentuje Guardian podczas targów, jest system Guardian TEA (True Edge Application) - technologia, która redukuje czas potrzebny do emaliowania krawędzi hartowanego szkła powlekanego Guardian. Ta, szybsza i bardziej niezawodna, niż standardowe metody technologia pozwala uzyskać jednolitą powierzchnię o znakomitych parametrach optycznych. Jest ponadto bardziej wydajna, dzięki czemu realizowanie projektów ze szkleniem strukturalnym przebiega szybciej.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu “Student Design Challenge”
Przy okazji targów glasstec 2016, Guardian ogłosi zwycięzców konkursu dla młodych projektantów, którego celem było zbadanie potencjału antyrefleksyjnego szkła Guardian Clarity™. Studenci architektury z całego świata zostali zaproszeni do opracowania kreatywnych rozwiązań z wykorzystaniem szkła antyrefleksyjnego. Więcej informacji na temat konkursu oraz jego zwycięzców można znaleźć na stronie www.guardiandesignchallenge.com.

Źródło: GUARDIAN
Foto: GUARDIAN