niedziela, 17 lipca 2016

„Cedrowy Dom” z IFTM Internorm

Najciekawsza realizacja 2015r., w której wykorzystano okna i drzwi marki Internorm to „Cedrowy dom”. Oryginalny budynek zaprojektowany przez Pracownię Projektową Mariusza Wrzeszcza wyróżnia się dużymi przeszkleniami i elewacją z drewna cedrowego.

Nie tylko fasada obiektu wykonana jest z drewna cedru. Ten gatunek wykorzystano również do aranżacji wnętrza budynku. Za jego wygląd odpowiadają architekci ze studia BARchitecture.

Dzięki dużym przeszkleniom, wnętrze jest pełne światła. Uzyskanie takie efektu było możliwe dzięki wykorzystaniu drzwi podnoszono-przesuwnych HS 330 austriackiego producenta Internorm. Drzwi dodały budynkowi lekkości i elegancji, jednocześnie doświetlając wnętrze i optycznie je powiększając.

Drzwi HS 330 cechuje oryginalny design. Aluminiowy mechanizm drzwi ukryty jest całkowicie wewnątrz framugi. To wyjątkowe rozwiązanie podnosi walory estetyczne wnętrza.

W projekcie zastosowano także aluminiowo-drewniane drzwi zewnętrzne HT 410 – przez wielu nazywane mariażem nowoczesności i klasyki. Użyta do ich konstrukcji kombinacja drewna, aluminium i pianki izolacyjnej spełnia wszystkie wymogi budownictwa energooszczędnego – wyjaśnia Dariusz Olszewski, Ekspert i Dyrektor Sprzedaży w IFTM Internorm.

Do realizacji cedrowego domu wykorzystano ponadto drewniano-aluminiowe okna HF 310.Źródło: Foto: