wtorek, 14 czerwca 2016

Żaluzje poziome drewniane – idealne do wnętrz w każdym stylu

Żaluzje drewniane wyrózniają się z uwagi na piękny efekt dekoracyjny. Szeroka gama kolorystyczna, wysoka jakość wykonania oraz dopasowanie do okna o niemal każdym wymiarze sprawiają, że zarówno wnętrza domów, jak i pomieszczenia biurowe zyskują niepowtarzalny klimat.

Osłony z drewna mogą stanowić subtelną dekorację wnętrz nowoczesnych, ale również akcentować elegancję pomieszczeń w stylu klasycznym. Szeroki wybór rozwiązań zgodnych z obecnymi trendami można znaleźć w ofercie ANWIS.

Żaluzje drewniane znakomicie wpisują się w styl skandynawski, wyróżniający się sięganiem po materiały wykonane z naturalnych surowców. Rolę stylowych osłon okiennych spełnią żaluzje z linii Unique oraz Modern. Utrzymane w odcieniach bieli lub szarości będą stanowić dopełnienie jasnych, urządzonych prosto wnętrz. Zdecydowanym akcentem we wnętrzu będą żaluzje w kolorze czarnym. Aby przełamać chłód minimalizmu warto rozważyć montaż żaluzji w naturalnym kolorze drewna.

Seria żaluzji Colonial, którą wyróżniają produkty o naturalnym kolorze i fakturze drewna, przeznaczona jest do wnętrz klasycznych. Podkreśli ona elegancję i styl m.in. reprezentacyjnych pomieszczeń biurowych.

Żaluzje drewniane to ponadto dobre rozwiązanie dla miłośników stylu rustykalnego. Szlachetność drewna z jakiego zostały wykonane oraz brak zbędnych zdobień sprawi, że będą się komponowały z elementami wyposażenia budując atmosferę ciepła i przytulności.

Do wytwarzania lamel żaluzji drewnianych wykorzystuje się egzotyczne drewno basswood oraz abachi. Lamele lakierowane są z zachowaniem ich naturalnej struktury lub pokrywane wybranym kolorem.

Szerokość pojedynczej lameli może wynosić w zależności od modelu 25, 50 oraz 70mm. Problemem nie będzie więc przysłonięcie zarówno małych przeszkleń jak i wielkogabarytowych powierzchni.

Najczęściej osłony sterowane są ręcznie za pomocą sznurka lub łańcuszka. W żaluzjach drewnianych o dużych gabarytach coraz częściej stosuje się sterowanie elektryczne.

Wysoka jakość rozwiązań przejawia się także dbałością o szczegóły. Maskownica rynny górnej oraz rynna dolna żaluzji wykonane z drewna, drewniane i metalowe wzory obciążników sznurka sterującego, dobrane kolorystycznie drabinki tekstylne stanowią eleganckie wykończenie produktu.


Źródło: ANWIS
Foto: ANWIS