czwartek, 16 czerwca 2016

Wygodny dostęp do garażu dzięki drzwiom garażowym bocznym DAKO

Przydomowy garaż niejednokrotnie spełnia rolę pomieszczenia gospodarczego lub warsztatu, w którym przechowuje się sprzęt sportowy, narzędzia ogrodowe czy wykonuje drobne prace.

Jeśli garaż ma być wykorzystywany do innych celów niż tylko parkowanie pojazdu, warto zaprojektować jego wnętrze z uwzględnieniem optymalnego doświetlenia, wyposażenia oraz dostępu do wnętrza.

Używanie bramy garażowej do innych celów niż wjazd lub wyjazd samochodem może okazać się w dłuższej perspektywie uciążliwe i może sprawiać kłopot, szczególnie gdy brama nie posiada napędu automatycznego. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie budynku w drzwi garażowe boczne z wypełnieniem panelowym.

Estetyczne dopełnienie
Decydując się na montaż segmentowej bramy garażowej, warto zdecydować się również na drzwi garażowe boczne z wypełnieniem z paneli identycznych jak w bramie. Spójny design sprawi, że elewacja garażu będzie wyglądała elegancko. Drzwi garażowe boczne oferowane są w szerokiej palecie kolorystycznej oraz okleinach drewnopodobnych, co w zestawieniu z trzema wzorami paneli, stwarza sporo możliwości aranżacyjnych. Wśród elementów dostępne są: panel gładki bez przetłoczeń (DK-GP), panel z jednym przetłoczeniem poziomym (DK-WPP) oraz panel posiadający trzy przetłoczenia poziome (DK-PP). Drzwi garażowe boczne DAKO produkowane są w kolorach drewnopodobnych oraz w kolorach palety RAL (możliwość okleinowania lub malowania ramy skrzydła, ościeżnicy oraz paneli).

(Nie)zwykłe drzwi
Ważnym komponentem, wpływającym na estetykę oraz izolacyjność drzwi bocznych, są panele stanowiące ich wypełnienie. DAKO oferuje panele o grubości 40mm, wypełnione pianką poliuretanową, oblekaną blachą stalową ocynkowaną
o grubości 0,5mm. Panele cechuje bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła U = 0,54 W/m2K. Na parametry termiczne drzwi bocznych spory wpływ mają ponadto profile aluminiowe, z których zbudowana jest rama skrzydła. DAKO produkuje drzwi z wypełnieniem panelowym, posiadające ramę skrzydła wykonaną z profilu o głębokości 65mm. Ten typ profili wyposażony jest w przekładkę termiczną, podnoszącą izolacyjność całej konstrukcji.

Orientacyjna cena netto: 1914zł

Drzwi garażowe boczne z wypełnieniem z paneli identycznych jak w bramie

Źródło: DAKO
Foto: DAKO