piątek, 3 czerwca 2016

System okienny Ovlo firmy Dobroplast

Nowoczesna stolarka okienna to nie tylko rama i szyba zapewniające dopływ światła oraz powietrza do wnętrza. To także sposób na zredukowanie strat ciepła i poprawę akustyki pomieszczeń. W kanon ten znakomicie wpisuje się system okienny Ovlo marki Dobroplast, który łączy innowacyjne technologie z atrakcyjnym designem.

Stojąc przed wyborem okien z PVC zazwyczaj zwraca się uwagę na liczbę komór budujących profil. Ich rolą jest zapewnienie właściwej izolacyjności cieplnej, a ich większa liczba idzie zazwyczaj w parze z lepszymi wynikami termoizolacyjnymi, statycznymi i poprawą akustyki. Przykładem takiej zależności jest produkt firmy Dobroplast – okno Ovlo o 6-komorowym profilu i głębokości zabudowy 80mm. Wykorzystując w budynku tego typu rozwiązanie, można uzyskać nawet 20 proc. oszczędności na ogrzewaniu. Na przykład, dla okna referencyjnego 1230x1480mm z potrójnym pakietem szybowym Ug=0,4 W/m²K, współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wynosi tylko 0,71W/m²K. Tak dobre rezultaty możliwe są także dzięki zastosowaniu dwustopniowego systemu uszczelniającego. Ponadto, okno Ovlo można opcjonalnie zamówić w wersji „high standard“ (HS), wyposażonej m.in. w pakiet szybowy z ciepłą ramką z tworzywa.

Nowoczesna budowa profilu poprawia znacząco izolacyjność akustyczną, która dla okna Ovlo kształtuje się na poziomie 33dB (dla okna o maksymalnej powierzchni konstrukcji 2,7m² z szybą jednokomorową 4/16/4). Co ważne, w systemie Ovlo zwiększenie liczby komór nie odbyło się kosztem zmniejszenia wymiarów komory na wzmocnienie stalowe, więc profil nie stracił na sztywności. Zastosowanie wzmocnień stalowych zgodnych z wymaganiami technologicznymi pozwala na produkowanie okien o dużych rozmiarach.

System okienny Ovlo firmy Dobroplast zaprojektowano z dbałością o estetykę. Okna wyróżnia atrakcyjna oprawa o lekko zaokrąglonych liniach i eleganckiej kolorystyce. Wysokogatunkowe tworzywo PVC zapewnia nieskazitelną biel oraz wysoki połysk. Oprócz standardowej, białej wersji okna Ovlo oferowane są także w szerokiej gamie kolorystycznej, zarówno monochromatycznej (np. antracyt, jasno szary), jak również bogatej palecie oklein drewnopodobnych. Na estetykę wpływa ponadto szereg rozwiązań ułatwiających pielęgnację. W utrzymaniu stolarki w czystości pomoże PVC odporne na zabrudzenia i czynniki atmosferyczne oraz neutralne szkło pozbawione efektu tzw. „brudnych firan”.

Źródło: DOBROPLAST
Foto: DOBROPLAST