czwartek, 16 czerwca 2016

Okna PVC w nowych metalicznych odcieniach

Paleta metalicznych powłok Schüco AutomotiveFinish dedykowanych stolarce z PVC-U poszerzyła się o nowe odcienie, które odpowiadają najnowszym trendom w architekturze. Okna o ramach w kolorze jasnej szarości, nasyconego brązu lub lśniącej czerni pozwolą na realizację odważnych projektów.

Przez długi okres eleganckie, duże przeszklenia o czarnych i szarych ramach były wykonywane tylko w systemach aluminiowych. Wraz z wdrożeniem metalicznych powłok Schüco AutomotiveFinish z lśniącymi drobinami podobny efekt można uzyskać z wykorzystaniem okien z PVC-U. Zaletą, którą doceniło już wielu projektantów i inwestorów jest odwzorowanie „ton w ton” kolorów RAL i RAL EFFECT. W odpowiedzi na nowe trendy, firma Schüco wprowadziła trzy nowe odcienie powłok do zastosowań zewnętrznych z indywidualnie dobranym połyskiem: Light Silver, Metallic Black i Deep Bronze. Obecnie linia AutomotiveFinish składająca się z 14 kolorów daje jeszcze więcej możliwości kreacji estetyki okien.

W zgodzie z minimalistycznymi trendami
Szarości, beże i brązy należą do najczęściej wykorzystywanych odcieni na elewacjach nowoczesnych, minimalistycznych obiektów. Nowy kolor Light Silver to najjaśniejszy z pięciu dostępnych w ofercie odcieni szarości, który jeszcze lepiej oddaje naturalny charakter aluminium. Ramy o dyskretnym wyglądzie podkreślają wielkość przeszkleń i harmonijnie współgrają z betonem architektonicznym czy tradycyjnym białym, gładkim tynkiem. Lśniące, czarne ramy przeszły już do kanonu współczesnej architektury jako ekskluzywny element ambitnych projektów. Powierzchnia Metallic Black optycznie zmniejszy szerokość ram i pozwoli nadać stolarce wygląd industrialnej, pofabrycznej architektury. Uniwersalna czerń stworzy zgrany duet z tradycyjną cegłą oraz nowoczesnymi okładzinami aluminiowymi. Kolejną nowością jest głęboki brąz, który stanowi odpowiedź na trend powrotu do natury. Ciepły, nasycony koloryt znakomicie skomponuje się z projektami nowoczesnych elewacji wykonanych z użyciem np. egzotycznego drewna. Fotooptyczne właściwości powłok uzyskano dzięki indywidualnemu doborowi stopnia połysku, który dodatkowo akcentuje ich ciekawą pigmentację.

Stabilność i najwyższa trwałość
Powłoki Schüco AutomotiveFinish cechują się żywymi barwami, które uzyskano dzięki zastosowaniu wysokiej jakości pigmentów niwelujących absorpcję cieplną powierzchni. Oznacza to, że okno w ciemnym odcieniu nie ulega tak silnemu nagrzewaniu, jak pokryte standardową powłoką o podobnej tonacji. Pozwala to zmniejszyć ryzyko odkształcania stolarki zamontowanej na nasłonecznionych elewacjach pod wpływem temperatury. Zastosowane w technologii metalicznych powłok pigmenty są ponadto odporne na warunki atmosferyczne i długotrwałą ekspozycję na promienie UV czy kwaśne deszcze. Dzięki trójwarstwowej budowie powłoki AutomotiveFinish nie tracą nasycenia i połysku pod wpływem czyszczenia z użyciem środków chemicznych, ani nie ulegają ścieraniu. Nie tylko nadają oknom z PVC-U wygląd zbliżony do aluminium, ale także przedłużają ich żywotność.


Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO