środa, 11 maja 2016

Szkło na miarę okien nowej generacji

Rosnąca świadomość oraz umiejętność określania potrzeb inwestorów skutkuje poszukiwaniem i wdrażaniem coraz bardziej zaawansowanych technologii oraz rozwiązań. Producenci szkła oferują produkty dopasowane do warunków klimatycznych, pogodowych oraz rodzajów budynków. Jednym z takich produktów są szyby zespolone powstające na bazie szkła SGG Planitherm Total + oraz SGG Planitherm Lux.


Informacje ogólne
Obecnie powstające budynki imponują nie tylko nowoczesną formą i szeregiem udogodnień, ale również parametrami użytkowymi. Dużo uwagi przywiązuje się m.in. do energooszczędności oraz izolacji. Okna nowej generacji są nie tylko efektywnym elementem konstrukcji nowych budynków, ale przede wszystkim pozwalają uzyskać znakomitą izolację cieplną. Wszystko to za sprawą dwukomorowych szyb zespolonych o najbardziej pasywnych charakterystykach zysku energetycznego.

Właściwości szyb zespolonych Planitherm Total+ i Lux
Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników firma Saint Gobain produkuje szkło SGG Planitherm Total+ oraz SGG Planitherm Lux, które jest dostępne w pakietach 2- i 3-szybowych w ofercie Effect Glass. Szyby zespolone, wyposażone w wysokiej jakości niskoemisyjne szkło SGG Planitherm Total+ (pakiet dwuszybowy) charakteryzują się wyjątkową przejrzystością, neutralnym odbiciem oraz izolacją termiczną. Natomiast powłoka SGG Planitherm Lux (pakiet trzyszybowy), obok bardzo dobrej izolacji cieplnej, wyróżnia się także skutecznym odbijaniem długofalowego promieniowania słonecznego z powrotem do wnętrza pomieszczenia, a jednocześnie do maksimum zwiększa przepuszczalność światła naturalnego i krótkofalowego promieniowania słonecznego. Zestawy szyb zespolonych z serii SGG Planitherm zapewniają wysoką przezierność oraz naturalne światło nawet w pochmurne dni. Zastosowanie niskoemisyjnych szyb skutecznie obniża rachunki za ogrzewanie, eliminuje strefę zimna w obrębie okien i redukuje emisję dwutlenku węgla.

Zastosowanie
Nowe typy przeszkleń Effect Glass mogą być stosowane w budynkach użyteczności publicznej, jak również w domach mieszkalnych. Z uwagi na wysoki współczynnik przepuszczalności światła, sięgający do 73proc., szyby zapewniają idealny poziom oświetlenia światłem dziennym. W związku z tym powłoki dedykowane są budynkom pasywnym oraz o niskim zużyciu energii. Idealnie sprawdzą się w budynkach handlowo-usługowych oraz jako okna czy drzwi balkonowe, przesuwne oraz wejściowe. Dzięki specjalnym właściwościom cieplnym szyb typu SGG Planitherm LUX i SGG Planitherm Total + można z powodzeniem dogrzewać wnętrza z energii słonecznej co ma istotny wpływ na bilans energetyczny budynków.

Źródło: EFFECT GLASS
Foto: SAINT GOBAIN