poniedziałek, 30 maja 2016

Polska stolarka, którą pokochała Japonia

W Japonii powstał modelowy dom WALD, prezentujący produkty DAKO. Wybudowany w Nagano na przełomie lat 1999/2000, a zmodernizowany w 2015r., posiada charakterystyczne cechy nowoczesnego budownictwa japońskiego, które od lat inspiruje architektów z całego świata. Obiekt prezentuje ofertę produktów DAKO, stwarzając odwiedzającym możliwość poznania stolarki otworowej polskiego producenta.


Kraj precyzji i najwyższych standardów
DAKO to firma obecna na zagranicznych rynkach od ponad 12 lat. Japonia, to jeden z ważniejszych obszarów zbytu dla polskiego producenta. Dowodem na to jest rozpoczęta kilka lat temu współpraca z Osamu Ono, cenionym projektantem i współtwórcą domu modelowego.

- Z perspektywy czasu widzę, że modelowy dom WALD był dobrą inwestycją. Dzięki temu, że ją zrealizowaliśmy, możemy teraz dzielić się sprawdzoną wiedzą z klientami. Możliwość zobaczenia produktów na żywo, w gotowym domu, wywiera na klientach zupełnie inne wrażenie niż pokazanie im próbki okna w postaci narożnika. W ten sposób mogą oni zobaczyć, jak produkty sprawdzają się podczas ich użytkowania, dlatego też chętnie korzystają z możliwości odwiedzenia domu. Dodatkowo dysponujemy rzetelnymi informacjami odnośnie wentylacji, wilgotności i tego, ile energii wykorzystuje budynek, a kwestia energooszczędności jest dla Japończyków bardzo ważna – mówi dystrybutor DAKO w Japonii.

Synonim jakości
Wejście do domu WALD stanowią drewniane drzwi NOEL z serii HarmonyLine. Model oprócz walorów estetycznych wyróżnia zaawansowana technologia produkcji, która sprawia, że współczynnik przenikania ciepła wynosi Ud=0,82W/m2K. Fasadę budynku zdobi, dopasowana kolorystycznie do drzwi wejściowych, automatyczna brama garażowa DK-STGP. Jej gładkie panele wyposazono w elementy dekoracyjne w postaci okrągłych przeszkleń w stalowych ramkach. Brama posiada napęd zapewniający wygodę użytkowania. Sterowanie możliwe jest przy użyciu pilota, ale także w systemie inteligentnego domu TaHoma m.in. przy użyciu urządzeń mobilnych.

Różnorodność, która zachwyca
W domu modelowym zaprezentowano również szeroki wybór okien z PVC, drewna oraz aluminium. Stolarkę można zobaczyć w kilku wariantach kolorystycznych. Duże zainteresowanie wzbudza linia drewnianych okien DDR-92 z profilami z ozdobnymi frezowaniami krawędzi zewnętrznych skrzydeł i listew przyszybowych. W domu nie zabrakło ponadto modelu DPQ-82, który zapewnia pełną funkcjonalność, bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, m.in. dzięki okuciom z zaczepem antywłamaniowym w skrzydle RU i grzybkom antywłamaniowym. W domu wyeksponowane zostały również energooszczędne okna PCV DPQ-82 Thermo, skonstruowane przy wykorzystaniu unikatowych rozwiązań termoizolacyjnych i antywłamaniowych. Okna te wyposażone są m.in. w dodatkowe wkładki termoizolacyjne w ramie i skrzydle, ciepłą ramkę Chromatech oraz okucie z dwoma zaczepami antywłamaniowymi, w tym z dostępnym tylko w DAKO podwójnym ryglowaniem.

DAKO - modelowy dom WALD

Źródło: DAKO
Foto: DAKO