środa, 25 maja 2016

Czym przesłonić duże okna?

Rolety wolnowiszące to uniwersalne przesłony okien, które pasują do wielu stylów wnętrz. W pomieszczeniach zaaranżowanych tradycyjnie sprawdzają się jako uzupełnienie klasycznych zasłon, a w nowoczesnych jako samodzielna dekoracja, komponująca się z minimalistycznym wystrojem.

Z uwagi na prostą konstrukcję, rolety wolnowiszące znakomicie nadają się do przysłaniania wielkogabarytowych przeszkleń, charakterystycznych dla współczesnego budownictwa. Przeszklone ściany mają sporo zalet. Nadają budynkom lekkości i wpuszczają do wnętrza dużo światła, które rozjaśnia pomieszczenia oraz optycznie je powiększa. Aby jednak nadmiar promieni słonecznych nie stał się uciążliwy, duże okna trzeba zasłaniać. Czym?

Optymalnym rozwiązaniem są rolety wolnowiszące. W swojej ofercie posiada je m.in. firma ANWIS. Idealnie wpisują się w nowoczesną architekturę oraz modne style urządzania wnętrz - skandynawski i minimalistyczny. Koncepcje te wyróżnia stonowana kolorystyka z dominującą bielą. Dlatego ANWIS ze swojej szerokiej oferty radzi wybrać tkaniny w jasnych odcieniach, które wraz ze ścianami utworzą tło dla nowoczesnego wnętrza. Do wyboru są tkaniny różniące się przejrzystością o jednakowym lub różnym splocie. W roletach w mniej nasłonecznionych dolnych oknach można zastosować tkaniny rozpraszające światło, natomiast w górnych, przez które wpada najwięcej słońca - zaciemniające. Mimo jasnej barwy, nie ubrudzą się szybko. Dzięki impregnacji tkaniny, wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, aby zetrzeć ślady kurzu.

Regulowanie dopływu światła do pomieszczeń ułatwia sterowanie elektryczne rolet. Aby je opuścić lub podnieść do pożądanej pozycji, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk w pilocie.

Czym przeslonić duże okna?

Źródło: ANWIS
Foto: ANWIS