środa, 27 kwietnia 2016

Grupa VELUX wyróżniona w konkursie Regionalne Orły Eksportu

Grupa VELUX została nagrodzona w konkursie Regionalne Orły Eksportu Woj. Wielkopolskiego. Laureatów ogłoszono 26 kwietnia w Poznaniu.

- Wielkopolska jest ważnym punktem na mapie polskiego eksportu. Grupa VELUX ma w tym duży udział – jesteśmy liderem w produkcji i eksporcie okien w Polsce, a dwie nasze fabryki w Gnieźnie odgrywają tu znaczącą rolę. Jesteśmy dumni z przyznanego wyróżnienia, które potwierdza nasz wkład w sukces polskiego eksportu okien – mówi Jerzy Pęczak, dyrektor fabryki VELUX w Gnieźnie.

W latach 2012-2015 Grupa zainwestowała w rozwój produkcji okien w Polsce blisko 500mln zł. Znaczna część tych inwestycji dotyczyła modernizacji i rozbudowy fabryk w Gnieźnie. W zeszłym roku spółka rozbudowała także fabrykę okuć. Działania te wpłynęły na poszerzenie asortymentu i potencjału produkcyjnego w gnieźnieńskich zakładach. Produkty z polskich fabryk VELUX eksportowane są głównie na rynki: niemiecki, francuski, brytyjski i skandynawski. Blisko 1/4 wartości polskiego eksportu okien jest realizowana przez Grupę VELUX i spółki siostrzane. Wartość produkcji Grupy VELUX i spółek siostrzanych w Polsce to ponad 1,5mld zł.

Konkurs Regionalne Orły Eksportu organizowany jest przez dziennik „Rzeczpospolita”. Celem wydarzenia jest promocja eksportu i zachęcanie firm do otwierania się na rynki zagraniczne. Według prognoz Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych w 2016r. cały polski eksport powinien osiągnąć 186,3mld euro.

Źródło: VELUX
Foto: VELUX