piątek, 25 marca 2016

Nowości Schüco na targach fensterbau/frontale

Kluczowym produktem firmy Schüco Polymer Technologies KG na targach fensterbau/frontale w Norymberdze był nowy system z PVC: Schüco LivIng.

System okienno-drzwiowy Schüco LivIng to kompleksowa odpowiedź na rosnące oczekiwania branży w zakresie racjonalności produkcji, uniwersalności zastosowań, jak i parametrów technicznych. Wyróżnia się siedmiokomorową budową oraz głębokością zabudowy 82mm, co pozwala na zastosowanie dwukomorowych szyb o grubości do 52mm. Dzięki odpowiedniej geometrii komór i głębszemu osadzeniu szyby współczynnik przenikania ciepła dla ramy ze skrzydłem w standardowym wariancie o szerokości czołowej 120mm z trzema płaszczyznami uszczelnień (MD) osiąga wartość Uf=0,96 W/m2K. Rozwiązanie może więc być stosowane w budownictwie niskoenergetycznym, a nawet pasywnym. Nowością jest technologia „Twin system”, przewidująca stosowanie taki samych skrzydeł, słupków, poszerzeń, listew przyszybowych i innych elementów wyposażenia, zarówno w wersji z dwoma (AS), jak i trzema płaszczyznami uszczelnień (MD). Umożliwia to dużą elastyczność produkcji, uproszczenie procesu obróbki oraz redukcję stanów magazynowych. System Schüco LivIng jest w pełni kompleksowy, dzięki wyborowi aż 40 profili.

- To szeroki i rozwojowy system dostępny od zaraz, który będzie jeszcze rozbudowywany na przestrzeni tego roku. Stanowi idealny punkt wyjścia do tworzenia różnorodnych konstrukcji, takich jak chociażby okna blokowe, skrzynkowe czy drzwi panelowe z wypełnieniem pokrywającym ramę skrzydła – zaznacza Marek Mędrek, Dyrektor Sprzedaży PVC na Europę Wschodnią w Schüco International Polska.

W systemie Schüco LivIng zastosowano po raz pierwszy termozgrzewalne uszczelki z EPDM. Zgrzewana z profilem uszczelka z miękkimi narożami wykazuje maksymalną elastyczność i odporność na odkształcenia, zapewniając zachowanie wysokich parametrów okna przez długi czas.

Sporym zainteresowaniem gości stoiska cieszyło się również nowe okno Schüco Alu Inside Nordic, bazujące na opatentowanej technologii łączenia PVC-U ze wzmocnieniem aluminiowym i estetyką charakterystyczną dla okien skandynawskich. Oferowane opcje otwierania na zewnątrz obejmują mechanizmy okuć rozwiernych, wychylnych, boczno-rozwiernych, górno-rozwiernych i górno-rozwiernych typu Top-Swing, które ułatwiają utrzymanie szyb w czystości. Trzy płaszczyzny uszczelnień i 11 komór powietrznych gwarantują znakomitą izolacyjność cieplną na poziomie Uf=0,87 W/m2K. Optymalny dostęp światła dziennego zapewniają wąskie szerokości czołowe profilu 94,5mm.

Podczas targów zaprezentowane zostały także nowe odcienie powłok Schüco AutomotiveFinish o metalicznym połysku: Light Silver, Deep Bronze oraz Metallic Black, które stanowią odpowiedź na nowe trendy w architekturze. Wraz z paletą ponad 160 odcieni i struktur drewnopodobnych dostarczają praktycznie nieograniczone możliwości wzornicze.


Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO