środa, 13 stycznia 2016

Roleta wkomponowana w elewację - model DK-RSP od DAKO

Rolety zewnętrzne DK-RSP marki DAKO zapewniają ochronę szyby, a przy tym nie zakłócają spójnego wyglądu budynku. Skrzynkę rolety można łatwo wkomponować w elewację. Rozwiązanie dedykowane jest zarówno do okien, jak i drzwi tarasowych.

Roleta jako część elewacji
Skrzynkę rolety DK-RSP montuje się od zewnętrznej strony okna w warstwie izolacji, a jej czoło pokrywa dowolnym materiałem wykończeniowym (tynk lub klinkier). Dzięki takiemu zabiegowi roleta idealnie wpasowuje się w fasadę domu. Bogata kolorystyka, oprócz standardowej palety barw, zawiera także wiele kolorów drewnopodobnych. Zaletą rolet DK-RSP jest także możliwość dopasowania kolorów prowadnic i skrzyni do kolorystyki pancerza.

Kompleksowe zabezpieczenie i trwała izolacja
Rolety zewnętrzne nie tylko zapewniają prywatność i zwiększają bezpieczeństwo, ale stanowią także dodatkową barierę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz hałasem. Instalacja rolety podtynkowej nie ingeruje w konstrukcję nadproża, więc nie wpływa negatywnie na bilans energetyczny obiektu. W systemie DK-RSP dostępna jest również wersja rolety z moskitierą.

Sterowanie wygodne dla każdego
Roleta DK-RSP może być obsługiwana ręcznie lub automatycznie. Pierwsza z opcji wyposażona jest w zwijacz standardowy lub korbowy bazujący na przekładni Kardana albo mechanizmie sprężynowym, który ułatwia podnoszenie i opuszczanie rolety. Możliwe jest także wyposażenie rolety w nowoczesną automatykę (sterowanie za pomocą systemu przewodowego przy użyciu wyłączników naściennych lub bezprzewodowo, za pomocą pilota).


Źródło: DAKO
Foto: DAKO