wtorek, 19 stycznia 2016

DAKO na Turnieju Eliminacyjnym do IO Rio 2016

Producent stolarki DAKO reklamował się podczas Europejskich Eliminacji Olimpijskich w siatkówce mężczyzn, w dniach 5-10 stycznia w Berlinie. Marka była widoczna podczas wszystkich 16 meczów turniejowych.

Firma od wielu lat jest obecna na ważnych wydarzeniach sportowych. W ubiegłych latach DAKO sponsorowało m.in. boksera Andrzeja Sołdrę, promowało się podczas wyścigu kolarskiego Tour de Pologne i Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet.

Ważne wydarzenie - duża oglądalność
W tym roku reklamy DAKO emitowane były na bandach wokół boiska, co pozwoliło na wyeksponowanie marki w transmisjach TV, jak i w relacjach dziennikarskich i materiałach zdjęciowych. Mecze pokazywane były na antenach trzech telewizji w Polsce: TVP1, TVP2 oraz TVP Sport. Szacowana oglądalność spotkań w Polsce to ok. 4 miliony widzów.

Pozytywny odbiór w całej Europie
Sponsoring sportowy to dla DAKO istotny element strategii promocji firmy. Udział w ważnych wydarzeniach sportowych buduje prestiż firmy i jej produktów.

- Dla milionów widzów w całej Europie turniej był okazją do kontaktu z DAKO w pozytywnym, sportowym i emocjonującym kontekście. Wspólnie kibicowaliśmy polskiej reprezentacji, która trzecim miejscem wywalczyła szansę udziału w kolejnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Rio de Janeiro - mówi Kamil Sokołowski, rzecznik prasowy DAKO

Turniej w Berlinie będzie pamiętany nie tylko jako emocjonujące zmagania polskiej reprezentacji, ale też okazja do promocji polskich produktów za granicą.

Źródło: DAKO
Foto: DAKO