piątek, 29 stycznia 2016

2015: rekordowy rok dla ALUPROF

Firma ALUPROF, dostawca systemów aluminiowych dla budownictwa, 2015 rok może zaliczyć do udanych. Miniony okres obfitował zarówno w sukcesy sprzedażowe jak i przełomowe wydarzenia.

W porównaniu do 2014r., spółka zanotowało progresję przychodów aż o 22%. Aby wzmocnić sprzedaż, przedsiębiorstwo jako pierwsze z branży systemów aluminiowych w Polsce, zainicjowało kampanię reklamową w telewizji.

Celem kampanii było pokazanie naszej marki jako dostawcy kompleksowych rozwiązań z aluminium dla budownictwa. Kampania promowała także rozwiązania z aluminium dla domów jednorodzinnych jako alternatywę dla tych z PVC czy drewna – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF S.A. – Działanie to umocniło naszą markę na pozycji silnego lidera w kraju. Dowiodło również, że ALUPROF wyznacza trendy, a nie podąża za nimi – dodaje.

ALUPROF nieustannie rozwija także sprzedaż eksportową. Spółka podpisała w Nowym Yorku kolejne umowy i tym samym powiększyła swoje portfolio, w którym znalazły się oprócz biurowca Lexginton Avenue i hotelu LIC Marriott, kolejne ciekawe realizacje.

Jesteśmy postrzegani jako solidny, elastyczny partner, który wdraża nowatorskie, indywidualne rozwiązania. Procentuje to zdobywaniem kolejnych kontraktów – podkreśla Tomasz Grela.

ALUPROF UK, spółka reprezentująca przedsiębiorstwo w Wielkiej Brytanii, także pozyskała w 2015r prestiżowe projekty. Są to m. in.: kwatera główna Scotland Yard w Londynie czy kontrakt na realizację nowego kompleksu centrali Microsoft w Dublinie.

Konsekwentnie wkraczamy też na nowe rynki. W połowie roku ALUPROF kupił belgijską spółkę, dzięki czemu mamy nadzieję rozwijać sprzedaż architektonicznych systemów aluminiowych na rynkach Beneluxu – komentuje Tomasz Grela.

Ubiegły rok to ponadto okres istotnych inwestycji dla firmy. Przedsiębiorstwo zakończyło etap rozbudowy hal magazynowo-produkcyjnych w Bielsku-Białej. Hale wyposażono w urządzenia do kompletacji zamówień (Twin towery), regały wysokiego składowania oraz nowoczesne wózki widłowe. We wrześniu uruchomiona została najnowocześniejsza w tej części Europy lakiernia pionowa. Planowana jest także rozbudowa hal magazynowo-produkcyjnych w Opolu.

Źródło: ALUPROF
Foto: ALUPROF