środa, 30 grudnia 2015

Wyjątkowy metal, systemy na miarę świata, polski producent

Konstrukcje aluminiowe cieszą się dużą popularnością. Tworzą trwałe i efektowne fasady budynków użyteczności publicznej, sklepów i prywatnych rezydencji. To wszystko dzięki możliwościom jakie stwarza wyjątkowy metal – aluminium. W spółce ALUPROF postrzegany jest on jako tworzywo wyobraźni, na bazie którego w zakładach w Bielsku-Białej i Opolu powstają nowoczesne oraz oryginalne w formie systemy dla budownictwa.


Stadion w Gdańsku o bursztynowej elewacji, najwyższy w kraju wieżowiec Sky Tower we Wrocławiu, gmach Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza przypominający kształtem bryły górę lodową powstały właśnie w oparciu o systemy aluminiowe ALUPROF.

Aluminium cechuje duża wytrzymałość i zdolność nośna. Obecnie to jeden z najczęściej wykorzystywanych w przemyśle metali. Grupa Kęty, do której należy ALUPROF, przetwarza ok. 60 tys. ton surowców aluminiowych rocznie. W zakładach duży nacisk kładzie się na recykling (odzysk surowca wtórnego).

Co najmniej 6 na 10 nowoczesnych budynków powstających w Polsce zrealizowano w oparciu o architektoniczne systemy z aluminium ALUPROF. Zaprojektowane przez konstruktorów rozwiązania są testowane przez Instytut Techniki Budowlanej, co potwierdza najwyższe standardy, także w odniesieniu do odmiennych stref klimatycznych Europy.

Eksport spółki ALUPROF to ok. 40 proc. ogólnej sprzedaży. Odbiorcami są firmy z Europy oraz USA. Najciekawsze zagraniczne realizacje to: hotele sieci Hilton w Kijowie i Londynie, apartamentowiec Apex w Londynie, centrum handlowo-rozrywkowe w Petersburgu, Biblioteka i Cultural Center w Gent w Belgii, Olympics Athletes Village w Londynie, apartamentowiec Lexington w Nowym Yorku, hotel LIC Marriot w Nowym Yorku.

Konkurujemy nie tylko z rodzimymi dostawcami, ale także z dużymi koncernami zachodnimi. Na polskim rynku jesteśmy postrzegani jako firma nowatorska, elastyczna, pełna innowacji – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF.

Aluminium na stałe zagościło w budownictwie i ze względu na swe unikatowe właściwości odgrywa w nim wiodącą rolę. Fachowcy z ALUPROF tworzą z tego metalu wyjątkowe systemy dla budownictwa.

Fasady aluminiowe Aluprof

Źródło: ALUPROF
Foto: ALUPROF