wtorek, 8 grudnia 2015

Technologia smartfonu w drzwiach – Schüco DCS Touch Display

Panel drzwiowy Schüco DCS Touch Display wprowadza nowy standard zarządzania bezpieczeństwem budynków. Moduł z ekranem dotykowym łączy funkcje domofonu i kontroli dostępu, a przy tym jest obsługiwany bardzo intuicyjnie.

Schüco DCS Touch Display to nowa generacja modułowego panelu Schüco DCS. Rozwiązanie zostało wzbogacone o ekran dotykowy, pozwalający na intuicyjną obsługę oraz otwarty port IP umożliwiający podłączenie panelu do sieci w budynku. Protokół SIP stwarza możliwości zdalnej komunikacji przez urządzenia takie jak smartfon lub tablet.

Wiele funkcji – jeden dotyk
Ekran dotykowy może wyświetlać numer domu, ilustrowaną zdjęciami przewijaną listę lokatorów, pełni rolę klawiatury do wprowadzania kodów dostępu oraz dzwonka. System posiada również kamerę i wideodomofon zintegrowany z zamkiem elektromagnetycznym. Aktywacja następuje w chwili wykrycia przez kamerę ruchu i naciśnięcia przycisku dzwonka na wyświetlaczu. Szeroki kąt widzenia kamery wynoszący 120 stopni w poziomie i 60 stopni w pionie dostarcza optymalny widok na strefę wejścia. Rozwiązanie posiada ponadto opcję nadawania czasowych haseł, aktywnych tylko w wybrane dni. Takiego dostępu można udzielić np. służbom technicznym.

Bezpieczeństwo inteligentnie
Podłączając panel drzwiowy Schüco DCS Touch Display do sieci IP i Internetu, można uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Rozmowy głosowe i video są przesyłane w protokole SIP, dlatego mogą być odbierane przez urządzenia zgodne z tym standardem (np. smartfon, tablet). Dzięki temu domownicy wiedzą, kto i kiedy chce ich odwiedzić, a także mogą zdalnie porozmawiać. Innowacyjna technologia Schüco DCS Touch Display to także szereg zabezpieczeń. Komunikacja pomiędzy wyświetlaczem a sterownikiem drzwi odbywa się w trybie zaszyfrowanym, a sam produkt został wyposażony w mechaniczną i akustyczną ochronę przed kradzieżą wyświetlacza. W przypadku demontażu panelu przez złodzieja, połączenie z wewnętrzną siecią jest zrywane i nie ma możliwości dostępu do opcji systemu.

Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO