piątek, 18 grudnia 2015

OKNOPLAST w gronie największych polskich eksporterów

OKNOPLAST został uznany w rankingu „Firma z Energią” Gazety Bankowej za jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw-eksporterów i znalazł się w gronie TOP 20 takich firm z całej Polski. Podczas Gali w Villi Foksal wyróżnienie odebrał Prezes Grupy OKNOPLAST, Mikołaj Placek.

OKNOPLAST „Firmą z Energią”
w Ranking „Firma z Energią” Gazety Bankowej polskie firmy oceniane są pod kątem udziału eksportu, innowacyjności produktów, skuteczności sprzedaży na rynkach rozwiniętych oraz siły marki. Podczas uroczystej Gali odbyła się również debata „Szanse i zagrożenia dla polskich eksporterów”. Wśród gości obecnych na Gali, oprócz laureatów rankingu, znaleźli się także przedstawiciele Izb Handlowych z różnych krajów.

Silna pozycja OKNOPLAST w Europie
Wyróżnienie „Firma z Energią” za osiągnięcia w dziedzinie eksportu przyznano firmie OKNOPLAST nieprzypadkowo. W 2014r. udział eksportu w strukturze sprzedaży przedsiębiorstwa wyniósł 70proc., co czyni z OKNOPLAST największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to około 15proc. całego polskiego eksportu okien PVC. Obecnie przedsiębiorstwo prowadzi działalność na 10 rynkach.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST