piątek, 11 grudnia 2015

M&S Okna i Drzwi w gronie Diamentów Forbesa 2016

Producent stolarki okiennej i drzwiowej M&S Okna i Drzwi znalazł się pośród "Diamentów Forbesa 2016". Ranking obejmuje firmy, które w ciągu ostatnich 3 lat najbardziej dynamicznie powiększały swoją wartość.


M&S Okna i Drzwi należy do grupy MS więcej niż OKNA. Spółka zatrudnia obecnie ponad 180 pracowników. Jej park maszynowy składa się z nowoczesnych centrów obróbczych, automatycznych linii CNC i zautomatyzowanych lakierni.

Od początku przedsiębiorstwo dzięki konsekwentnej realizacji własnej strategii i inwestycji w badania naukowe, zdobywa zaufanie partnerów i klientów. Przyznanie przez magazyn Forbes tytułu "Diamentu" potwierdza, że obrany kierunek rozwoju okazał się słuszny.

Obecnie, poza M&S Okna i Drzwi sp. z o.o., w skład Grupy MS więcej niż OKNA wchodzą M&S Pomorska Fabryka Okien sp. z o.o. i Projekt +2000 sp. z o.o (produkcja klejonki z drewna sosnowego). W spółkach tych, w których udział polskiego kapitału wynosi 100 procent, zatrudnienie znajduje na chwilę obecną ok. 500 osób.

Lista Diamentów Forbesa opracowywana jest co roku zgodnie z zasadami szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Redakcja magazynu bierze pod uwagę wyniki finansowe oraz wartość majątku przedsiębiorstwa. Uwzględniane są takie parametry jak: poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, należności oraz nakłady na inwestycje. Przedsiębiorstwa oceniane są w trzech kategoriach stworzonych według poziomu przychodu (5-50mln zł, 50-250mln zł i powyżej 250mln zł).

Po ogłoszeniu wyników rankingu „Diamenty Forbesa” odbywa się cykl spotkań regionalnych z prezesami i właścicielami czołowych firm. Uroczyste gale odbywać się będą w największych polskich miastach od stycznia do czerwca 2016r.

M&S Okna i Drzwi w gronie Diamentów Forbesa 2016

Źródło: M&S
Foto: M&S