czwartek, 5 listopada 2015

FAKRO na targach BATIMAT w Paryżu

Dnia 2 listopada b.r. rozpoczęły się największe targi budowlane w Europie - Batimat 2015. Odbywające się w cyklu dwuletnim wydarzenie przyciąga ponad 3 tysiące wystawców oraz ok. 400 tysięcy gości z całego świata.

Na targach nie zabrakło spółki FAKRO, producenta okien dachowych oraz schodów strychowych. Na stoisku o powierzchni ponad 200m kw. firma przedstawiła swoje flagowe rozwiązania, w tym dachowe okno balkonowe FGH-V Galeria oraz okno dachowe FTT U8 Thermo o współczynniku Uw=0,58 m2/K. Zaprezentowano również markizy do okien dachowych i pionowych z panelem solarnym, pozwalającym na samoczynne opuszczanie lub podnoszenie markizy w zależności od natężenia promieni słonecznych.
Wśród ciekawostek znalazły się także okna dachowe oraz rolety przeciwsłoneczne z możliwością obsługi przez Bluetooth lub internet z dowolnego miejsca na świecie, za pomocą urządzeń mobilnych.

Tematem wiodącym wystawy FAKRO są okna do dachów płaskich. Pokazana została cała gama tych produktów, m.in. zasilane energią słoneczną okno DEF Solar, wyłazy typu DRC oraz mające swój debiut okno oddymiające do dachów płaskich DSF.

Największe zainteresowanie odwiedzających budzi jednak okno DXW do dachów płaskich, które dzięki swojej konstrukcji oraz powłoce antypoślizgowej pozwala na poruszanie się po jego powierzchni. Okno to zostało nominowane do ostatniego etapu w konkursie Innovation Awards, organizowanym podczas targów Batimat 2015.
Aby uzmysłowić jak bezpiecznymi są okna DXW, na stoisku obywają się pokazy akrobaty, który nie tylko jeździ rowerem po oknach, ale także wykonuje na nich ewolucje, w tym skoki z wysokości ponad 1,5m.
Wszystkich przebywających w dniach 2-6.11.2015 w Paryżu, firma FAKRO zaprasza na stoisko nr M82 w pawilonie 5a.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO