piątek, 27 listopada 2015

Belki i konsole montażowe od QDS24

Montaż cieszących się coraz większą popularnością drzwi podnoszono-przesuwnych HS jest dość skomplikowany. Nieprawidłowemu wstawieniu stolarki można zapobiec, wykonując prace zgodnie z instrukcją oraz wykorzystując przeznaczone do tego celu rozwiązania. Firma QDS24, producent drzwi podnoszono-przesuwnych, oferuje konsole oraz belki montażowe, dzięki którym możliwe jest wykonanie profesjonalnego montażu.

Systemy drzwi HS ważą nawet kilkaset kilogramów, dlatego istotne jest odpowiednie przeprowadzenie ich montażu. Stolarkę taką należy precyzyjnie i stabilnie osadzić w otworze ściennym. Aby uzyskać właściwe połączenie z ościeżem lub ścianą, trzeba zastosować dedykowane elementy mocujące oraz prawidłowo wyznaczyć punkty mocowania. Bardzo dobrym rozwiązaniem są konsole oraz belki montażowe, które w ofercie posiada firma QDS24 – producent drzwi podnoszono-przesuwnych HS.

Konsole montażowe od QDS24
Drzwi typu HS podczas montażu powinny być wsparte konsolami montażowymi, które ułatwiają wypoziomowanie progu i zapewniają stabilność stolarki, co jest kluczowe przy tak dużych gabarytach. Brak poziomu spowoduje niedomykanie się drzwi oraz nieszczelność konstrukcji.

Konsole montuje się w poziomie kolejno 150mm od brzegu i w odległości 300mm od siebie. Ich wykorzystanie pozwala na regulację w każdej płaszczyźnie. Konsole montażowe mocuje się do ławy przy pomocy kołków rozporowych, uzyskując trwałe połączenie. Konsole montażowe z oferty QDS24 wykonane są z elementów stalowych zabezpieczonych przed korozją. Spełniają także normy budowlane.

Belka montażowe od QDS24
Drugim rozwiązaniem usprawniającym proces montażu drzwi HS, jest belka montażowa. Jest to element konstrukcyjny, który zapewnia stabilność drzwi HS. QDS24 zaleca użycie jedynego z dwóch typów rozwiązań.

Odpowiednie wypoziomowanie progu zapewni lekką pracę konstrukcji ważącej czasem nawet 800kg, oraz pozwoli zredukować ryzyko powstania szczelin pomiędzy ramą a skrzydłem. Belkę montażową mocuje się bezpośrednio na ławie (do podłoża).

Montaż drzwi podnoszono-przesuwnych HS nie należy do najprostszych, co wynika z gabarytów i ciężaru konstrukcji. Dlatego warto wesprzeć się systemami od QDS24, które sprawią, że osadzenie drzwi będzie łatwiejsze i zapewni solidność montażu.

Orientacyjne ceny:
Konsola montażowa: 55 zł netto
Belka montażowa: 250zł/m netto


Źródło: QDS24
Foto: QDS24