sobota, 21 listopada 2015

ALUPROF podsumowuje trzeci kwartał 2015

ALUPROF SA, producent systemów aluminiowych dla budownictwa, opublikował wyniki finansowe po III kwartale 2015r. W tym okresie przychody spółki ze sprzedaży wyniosły 608,4 mln zł. Jest to 19 procentowy wzrost w stosunku do porównywalnego okresu zeszłego roku.

Firma ALUPROF odnotowała od początku roku sporą progresję sprzedaży zarówno w Polsce (20proc.), jak i na rynkach zagranicznych (16proc.) Wyjątkowo dochodowa okazała się Belgia, gdzie producent zwiększył sprzedaż o 50proc.

Utrzymanie trendu wzrostowego stwarza dobre prognozy dla IV kwartału 2015r., w którym sprzedaż ma być o ok. 5proc. wyższa od analogicznego okresu zeszłego roku.

ALUPROF stale wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania, poszerza ofertę, troszczy się o jakość produktów i standardy obsługi i dzięki temu buduje swoją potęgę biznesową na świecie, reklamując przy tym polską myśl techniczną. Ostatnią z inwestycji w trosce o dobro inwestora była chociażby nowo otwarta lakiernia pionowa w Bielsku-Białej, dzięki której możemy sprostać coraz to większym wymaganiom naszych – wyjaśnia Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF.

Źródło: ALUPROF
Foto: ALUPROF