środa, 28 października 2015

Panoramiczna fasada Schüco FWS 35 PD

Trendy w architekturze przeszklonych fasad podążają w kierunku większej transparentności. Coraz częściej inwestorzy oczekują nie tylko dużej powierzchnia przeszkleń, ale również minimalnej szerokość profili konstrukcyjnych. Smukły wygląd fasady nabiera szczególnego znaczenia w przypadku obiektów komercyjnych, gdzie liczy się prestiżowy wizerunek i atrakcyjna ekspozycja.


Efekt lekkich przeszklonych powłok jest uzyskiwany przez zastosowanie systemów fasadowych o optymalnie wąskich profilach w zestawieniu z dużymi przeszkleniami. Delikatne podziały szyb zapewniają lepszą widoczność, zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz. Umożliwiają lepsze doświetlenie wnętrz światłem naturalnym i ciekawszą prezentację oferty. Trudność projektowania takich konstrukcji wiąże się z ograniczeniami statycznymi oraz wzrostem wymagań w zakresie izolacyjności cieplnej. We wszystkich przypadkach, w których ważne są idealny widok, energooszczędność i elegancki wygląd obiektu, sprawdzą się panoramiczne fasady Schüco FWS 35 PD.

Imponujący widok
Witryny sklepów, restauracji czy salonów samochodowych powinny podkreślać nowoczesność firmy oraz zachęcać klientów do odwiedzin. Przez transparentne elewacje lepiej widać asortyment, natomiast wewnątrz panuje przyjazny klimat, kreowany naturalnym światłem oraz panoramicznym widokiem otoczenia. Fasady z linii Schüco FWS 35 PD pozwalają na podkreślenie efektu przezierności elewacji, dzięki profilom o szerokości czołowej tylko 35mm. Kompatybilność systemu FWS 35 PD z oknami Schüco AWS, w tym z oknami strukturalnymi AWS 114 SG.SI pozwala na budowanie powłok cechujących się dyskretną estetyką.

Inwestycja, która procentuje
Koszty utrzymania to ważny czynnik decydujący o wartości nieruchomości i jej atrakcyjności w oczach potencjalnych najemców. Fasada Schüco FWS 35 PD przyczynia się nie tylko do lepszego doświetlenia wnętrz i redukcji wydatków na oświetlenie, ale również pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na energię potrzebną do ogrzewania i klimatyzacji. Konstrukcja ramowa z izolatorami osiąga wartość współczynnika przenikania ciepła na poziomie Uf ≥ 0,9 W/m2K. Z uwagi na dobrą statykę konstrukcji możliwe jest wstawianie wielkopowierzchniowych, dwukomorowych pakietów szybowych o znakomitych właściwościach termoizolacyjnych. W przypadku konieczności zastosowania podziałów poziomych, obciążenie na rygiel może osiągać wartość nawet 400kg! Zależnie od potrzeb projektowych można zastosować certyfikowaną przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt fasadę w wersji SI lub wysoko energooszczędny system Schüco FWS 35 PD.HI. Przy wyposażeniu fasady w okna z ukrytym okuciem mechatronicznym Schüco TipTronic można ponadto sterować wietrzeniem i nocnym schładzaniem obiektu w sposób zautomatyzowany. Fasada Schüco FWS 35 PD, podobnie jak okna wyposażone w okucie Schüco TipTronic, może być wykonana w klasie RC2.

Panoramiczna fasada Schüco FWS 35 PD

Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO