piątek, 30 października 2015

OKNOPLAST wśród najlepszych polskich firm

Firma OKNOPLAST znalazła się w zestawieniu Lista2000 Rzeczpospolitej – rankingu dwóch tysięcy największych polskich przedsiębiorstw pod względem przychodów ze sprzedaży. Dodatkowo przedsiębiorstwo uzyskało wyróżnienie za wzrost sprzedaży eksportowej.

W osiemnastej edycji zestawienia Lista2000, Grupa OKNOPLAST awansowała z miejsca 675 na 634, uzyskując 480 mln zł przychodów w 2014r. Potwierdza to silną pozycję spółki oraz rosnące znaczenie marki OKNOPLAST na rynkach zagranicznych.

Rosnąca pozycja marki OKNOPLAST w Europie
Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to obecnie około 15 procent całego polskiego eksportu okien PVC. W ramach Listy2000, OKNOPLAST jako jedyny producent stolarki okiennej i drzwiowej został wyróżniony wśród 45 firm o największej zmianie udziału eksportu w przychodach, notując wzrost z 51 procent w 2011r. do 70 procent w 2014r. Za sprawą konsekwentnych działań marketingowych, rozpoznawalność logo OKNOPLAST wśród włoskiego społeczeństwa wynosi obecnie 25 procent. Poza Włochami, kluczowe rynki zagraniczne dla Grupy OKNOPLAST to Francja oraz Niemcy. Grupa partnerów handlowych spółki rośnie także na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Poza tym, marka znana jest także w Austrii i Szwajcarii.

Plany Grupy OKNOPLAST na 2015r. to utrzymanie udziału sprzedaży eksportowej na poziomie 70 procent.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST