wtorek, 6 października 2015

OKNOPLAST mecenasem wystawy OKNO na sztukę

Po raz kolejny w Teatrze Narodowym w Warszawie odbył się wernisaż polskich artystów z cyklu "Jasiński & friends". Wydarzenie zorganizowane przez znanego malarza młodej generacji, Dominika Jasińskiego, wsparła Grupa OKNOPLAST, producent okien i drzwi z PVC.

Ideą spotkań „Jasiński & friends” jest promocja polskiej sztuki, m.in.: malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografii oraz budowanie pozytywnych relacji między środowiskami artystycznymi i instytucjami kultury a biznesem oraz pasjonatami sztuki. To także dobra okazja aby zobaczyć, jak różnorodna jest polska sztuka młodego pokolenia.

Gościem specjalnym wernisażu, jaki odbył się 28 września był artysta grafik – Andrzej Pągowski. W czasie wernisażu była możliwość zakupienia prezentowanych prac, w tym plakatów Andrzeja Pągowskiego pochodzących z jego prywatnej kolekcji.

Podkrakowska spółka od lat angażuje się w projekty społeczno-kulturalne. Firma zwraca uwagę m.in. na inicjatywy, które pozwalają rozwijać nowe pasje i umiejętności. W 2015r. OKNOPLAST dostarczył okna i drzwi do fińskiego domku w Warszawie, należącego do stowarzyszenia „Państwomiasto”. Służy ono tym, którzy interesują się otaczającym ich światem i chcą go pozytywnie zmieniać przez organizację spotkań, debat, warsztatów, a także szkoleń, pokazów filmowych i teatralnych oraz koncertów. OKNOPLAST był ponadto partnerem Oratorium Papieskiego pt. Pielgrzym Krakowski, upamiętniającego II rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II oraz 30 rocznicę jego pobytu w Krakowie.

Konsekwencją zaangażowania w powyższe projekty jest współpraca sponsorska przy wystawie „Jasiński & friends”. Tym bardziej, że OKNOPLAST znany jest nie tylko z zamiłowania do innowacji, ale także do nowoczesnego wzornictwa.

Wystawa potrwa do 30 października 2015r. Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST