czwartek, 8 października 2015

Okna Schüco AWS 90.SI+ z Certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt potwierdził pasywne parametry systemu okien aluminiowych Schüco AWS 90.SI+. Badania dowiodły, że okno z szybą Ug=0,7 W/m2K uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw≤0,8 W/m2K.

Linia okien pasywnych Schüco AWS 90.SI+ zapewnia izolacyjność termiczną na najwyższym poziomie, jaki można osiągnąć dla okien aluminiowych o głębokości zabudowy do 90mm. Obecnie testy w Instytucie Domów Pasywnych w Darmstadt potwierdziły, że okna AWS 90.SI+ odpowiadają wymogom budownictwa pasywnego. Stolarka pasywna z przekładkami izolacyjnymi nowej generacji to znakomite rozwiązanie dla obiektów, w których dąży się do obniżenia zużycia energii do standardu niskoenergetycznego i pasywnego.

Najcieplejsze w każdej kombinacji
Okna Schüco AWS 90.SI+ to przełom w dziedzinie stolarki aluminiowej. Wyróżnia je smukły design oraz wysoka ochrona cieplna. Dobre parametry współczynnika przenikania ciepła zapewnia autorskie rozwiązanie tzw. płetwowego uszczelnienia środkowego i dodatkowa ochrona wrębu podszybowego. Wykorzystanie technologii przekładek izolacyjnych ze spienionymi rdzeniami umożliwiło dodatkowe podniesienie termoizolacyjności do poziomu wymaganego przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt. Okno o wymiarach 1,23x1,48m z potrójnym oszkleniem o wartości Ug=0,7 W/m2K osiąga standard pasywny Uw≤0,8 W/m2K. Przy uwzględnieniu mostków termicznych na łączeniach z powłoką budynku, stolarka uzyskuje izolacyjność termiczną Uw, inst.=0,85 W/m2K! Okna mogą być montowane w elewacji lub wpinane w fasadę słupowo-ryglową.

Więcej możliwości
Stolarka okienna AWS 90.SI+ ułatwia projektowanie powłok zrównoważonych budynków, dzięki opcji elektrycznej integracji z systemem sterowania budynku. Umożliwiają to mechatroniczne okucia Schüco TipTronic SimplySmart. Elektryczne sterowanie otwieraniem i zamykaniem okien pozwala na zaprogramowanie nocnego wietrzenia, co redukuje koszty klimatyzacji. Optycznie wąskie profile z ukrytymi okuciami pozwalają ponadto na optymalne doświetlenie wnętrz i dodatkowe oszczędności wynikające ze skrócenia czasu działania oświetlenia sztucznego. Inną zaletą okien jest możliwość podniesienia klasy ochrony przed włamaniem do klasy RC3.

Okna Schüco AWS 90.SI+ z Certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych

Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO