poniedziałek, 19 października 2015

Okna do płaskiego dachu w nowej odsłonie

Jest mniej widoczny i nadaje oknu elegancki wygląd. Nowy moduł szklany do okien do dachu płaskiego marki VELUX trafi wkrótce na rynek.

Okna do dachu płaskiego doświetlają wnętrza naturalnym światłem, zapewniając przy tym szczelność. W dotychczasowej ofercie okno zabezpieczała matowa lub przezroczysta kopuła z akrylu lub poliwęglanu. Nowy produkt to moduł szklany wykonany z 4mm hartowanego szkła i wykończony profilami z aluminium na krawędziach.

- To odpowiedź na rosnące oczekiwania bardziej wymagających klientów. Teraz mogą oni wybrać sposób zabezpieczenia okna od zewnątrz. Jeśli mają już okno do płaskiego dachu, na dowolnym etapie użytkowania mogą zdecydować się na wymianę osłony, gdyż wszystkie produkty są ze sobą kompatybilne - tłumaczy Waldemar Czarnocki, Product Manager w VELUX.

Okno do dachu płaskiego wyposażone w nowy moduł szklany, podobnie jak poprzednio wyróżniają dobre parametry izolacyjne i możliwość zainstalowania elektrycznie sterowanej rolety. Różnica zauważalna jest od strony dachu. Moduł szklany mniej rzuca się w oczy i nadaje oknu elegancki wygląd. Dla architektów to większa swoboda projektowania. Takie okno może być zamontowane nawet w ekskluzywnym obiekcie.

Sprawdzona konstrukcja
Nowy moduł szklany to funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu rozwiązanie. Wyposażony jest w łatwozmywalną powłokę. Dzięki niej gromadzące się na szybie zanieczyszczenia są rozpuszczane, a następnie spłukiwane przez deszcz. Po wyschnięciu nie ma śladów brudu, więc szyba nie wymaga częstego mycia.

W zestawie z oknem moduł szklany cechuje najwyższa 4 klasa szczelności. Wodoodporność potwierdzają testy przeprowadzone w laboratoriach branżowych.

- Okna do płaskiego dachu z modułem szklanym od wielu lat cieszą się powodzeniem na rynku amerykańskim. Sprawdzona konstrukcja gwarantuje bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Jestem przekonany, że ten produkt zyska uznanie polskich klientów - podsumowuje Waldemar Czarnocki.

Moduł szklany można montować w oknach do dachu płaskiego w wersji nieotwieranej (VELUX CFP), otwieranej manualnie lub elektrycznie (VELUX CVP), w dachach o kątach nachylenia od 5 - 15st. Dostępny jest w ośmiu rozmiarach, w szerokości 60 - 120cm.

Orientacyjna cena w zestawie z oknem od 2560zł brutto.

Okna do płaskiego dachu

Źródło: VELUX
Foto: VELUX