wtorek, 27 października 2015

Inteligentny domofon – smartfonem otworzysz drzwi

Solidne ogrodzenie, ochrona, nowoczesny system monitorujący – czy bez tych kosztownych propozycji można chronić dom i posesję? Producenci nowoczesnych rozwiązań w zakresie inteligentnego domu coraz częściej udowadniają, że można. Wystarczy np. zainwestować w domofon trzeciej generacji.

Dotychczas urządzenia tego typu były skomplikowane i bardzo drogie. Powoli się to jednak zmienia i obecnie systemy te zyskują na popularności.

Nowoczesny dom – inteligentna technologia
W nowoczesnym domu nie może zabraknąć domofonu. Urządzenia oferowane na rynku to często wielofunkcjonalne produkty, które nie przypominają tych tradycyjnych. Przykładem jest Domophone marki Ac Software - domofon trzeciej generacji, który dzięki aplikacji można obsługiwać zdalnie przy pomocy urządzeń mobilnych. Projektanci zapewnili możliwość jego obsługi poprzez iPady, iPody, iPhone’a czy urządzenia z systemem Android. Aplikację można ponadto zainstalować w komputerze z systemem Windows.

Goście pod lupą
To innowacyjne rozwiązanie, współpracujące z aplikacją zainstalowaną w telefonie czy tablecie pozwala nadzorować to co się dzieje w najbliższym otoczeniu domu. O przybyciu gościa można dowiedzieć się bez względu na miejsce przebywania. Wystarczy że osoba, która nas odwiedza naciśnie dzwonek przy furtce.

Prywatny ochroniarz w telefonie
Naciśnięcie dzwonka (przycisku wywołania) spowoduje, że telefon poinformuje nas o tym w postaci połączenia. Po jego odebraniu będzie można porozmawiać z gościem. Domophone może więc pełnić funkcję portiera, który informuje kto odwiedza nasz dom podczas nieobecności.

Sezamie otwórz się
Poza opcją rozmowy, istnieje również możliwość zdalnego sterowania elektrozamkiem furtki i mechanizmem otwierania bramy wjazdowej. To przydatna funkcjonalność, która pozwala wpuścić oczekującego gościa na teren posesji. Dlatego jeśli odwiedza nas kurier lub dostawca, możemy ułatwić zostawienie przesyłki, otwierając mu zdalnie bramę.

Prywatny monitoring
Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie można odebrać połączenia i porozmawiać z gościem oczekującym przed domem, videodomofon za sprawą funkcji nagrywania zarejestruje obraz. Użycie przycisku wywołania spowoduje automatyczne uruchomienie się rejestracji obrazu z kamery video. W efekcie otrzymamy film 10-sek. długości. Urządzenie zapisze nawet 100 nagrań i 500 zdjęć.

Przypomni o czym zapomnieliśmy
Przydatna jest także opcja zdalnego wykrywania czy brama jest otwarta czy zamknięta. Dotychczas nawet jeśli przypomnieliśmy sobie o niezamkniętej bramie, niewiele można było już zrobić na odległość. Projektanci Domophone pomyśleli i o tym. W przypadku takiej sytuacji, urządzenie poinformuje o tym i pomoże naprawić ten błąd za pomocą jednej komendy.

Domownik dobrze poinformowany
Z videodomofonem można łączyć się za pomocą sieci EDGE, 3G lub 4G. Możliwa jest również instalacja aplikacji na kilku telefonach, dzięki czemu wszyscy domownicy będą mogli odbierać połączenia z domem.

Źródło: AC SOFTWARE
Foto: AC SOFTWARE