sobota, 31 października 2015

Grupa VELUX wyróżniona za eksport

W plebiscycie „Rzeczpospolita”, Grupa VELUX uzyskała wyróżnienie w kategorii najbardziej innowacyjny eksporter. Prawie 500 przedsiębiorców typowało firmy wyróżniające się w działalności eksportowej.

Zwycięzców ogłoszono 22 października b.r. podczas gali Klubu Eksportera „Rzeczpospolitej”, która odbyła się w Warszawie. Wyboru dokonano w 3 kategoriach: lidera eksportu, najbardziej dynamicznego wejścia na zagraniczny rynek, najbardziej innowacyjnego eksportera. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz patronatem Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.

- Wyróżnienie otrzymane w plebiscycie jest dla nas potwierdzeniem mocnej pozycji w branży stolarki, uznaniem dla ciągłego rozwoju firmy obecnej w Polsce już od 25 lat, jak również innowacyjności naszych produktów. Udało nam się to osiągnąć dzięki inwestycjom Grupy VELUX w nowe technologie oraz polskie fabryki, w których produkowane są nowoczesne okna - powiedział Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

Przychody Grupy VELUX i spółek siostrzanych, które w zeszłym roku przekroczyły 1,4mld zł, plasują firmę na pozycji największego producenta i eksportera okien w Polsce.

Źródło: VELUX
Foto: VELUX