poniedziałek, 26 października 2015

Grupa VELUX świętowała swoje 25-lecie w Polsce

W październiku w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się gala z okazji 25-lecia spółki VELUX w Polsce. Podczas wydarzenia, goście mieli możliwość uczestniczenia w konferencji „Biznes to sztuka wyboru”. Zaprezentowano ponadto raport o korzyściach, jakie płyną z działalności Grupy VELUX w Polsce.

Jubileusz rozpoczął się od konferencji pt. „Biznes to sztuka wyboru”. Gośćmi specjalnymi byli ekonomista prof. Witold Orłowski, znawca społecznej odpowiedzialności biznesu prof. Bolesław Rok oraz Prezes Zarządu Grupy VELUX – Jørgen Tang-Jensen. Podczas dyskusji eksperci podsumowali zmiany, jakie zaszły w Polsce przez ostatnie 25 lat. Podkreślili także osiągnięcia Grupy VELUX i spółek siostrzanych oraz ich wkład w ekonomiczny i jakościowy rozwój społeczności lokalnych. Sporo czasu poświęcono odpowiedzialności w biznesie w nawiązaniu do 50-letniej tradycji wdrażania idei Firmy Modelowej w Grupie VELUX. Zaprezentowano ponadto raport „VELUX & Polska”, opracowany przy współpracy z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową.

- Od 1990 roku, kiedy w Polsce została założona spółka handlowa przeszliśmy długą drogę: od małego biura na warszawskim Muranowie, do czterech fabryk i pozycji największego w Polsce producenta i eksportera okien. W polskich zakładach Grupy VELUX i jej spółek siostrzanych pracuje obecnie blisko 3500 osób, czyli co czwarty pracownik zatrudniany na świecie przez Grupę VKR. W Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach jesteśmy największym pracodawcą i nadal zwiększamy skalę produkcji, a co za tym idzie również zatrudnienie i eksport - powiedział Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

Nie zabrakło wspomnień i gratulacji. Dyrektor generalny podziękował partnerom handlowym wręczając im statuetki.

- Kiedy 25 lat temu rozpoczęliśmy działalność na polskim rynku, Polacy nie znali takiego produktu jak okno dachowe, a także standardów energooszczędnego budownictwa. Nawiązaliśmy współpracę z dystrybutorami i wykonawcami, którzy zaufali nam i razem zaczęliśmy budować rynek okien dachowych, który dziś nie odbiega od innych rynków Europy Zachodniej – podsumował Jacek Siwiński .

Na galę firma VELUX zaprosiła najważniejszych partnerów handlowych, dostawców, przedstawicieli mediów i organizacji branżowych. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością m.in. Jego Ekscelencja Ambasador Królestwa Danii Steen Hommel, Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, Wicestarostwa Namysłowski Bartłomiej Stawiarski, Burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński oraz dyr. generalna VELUX Polska, Pani Lidia Mikołajczyk-Gmur. Wieczór uprzyjemnił występ grupy AudioFeels.

Źródło: VELUX
Foto: VELUX