czwartek, 1 października 2015

Branża stolarki budowlanej doceniona przez Ministerstwo Gospodarki

W dniu 28 września 2015r., na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbyła się konferencja Ministerstwa Gospodarki podsumowującą działania promujące polską gospodarkę na zagranicznych rynkach. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Związku POiD oraz sektora stolarki budowlanej.

Zorganizowana przez Ministerstwo Gospodarki konferencja była podsumowaniem realizacji projektu systemowego „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych". Przy okazji spotkania wyróżniona została branża stolarki budowlanej. Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu Związku POiD otrzymał zaproszenie do udziału w panelu dyskusyjnym poświęconym przykładom dobrych praktyk w programie promocyjnym.

Promocja w ramach eksportu oraz przygotowanie do targów zagranicznych mobilizuje firmy z naszego sektora do tego, aby się rozwijać – mówi Janusz Komurkiewicz podczas dyskusji.

Wyróżnieniem były także nagrody przyznane przez Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera, Ministra Gospodarki, dla trzech firm z sektora stolarki budowlanej. W uznaniu zasług w budowaniu wizerunku polskiej gospodarki nagrodzeni zostali członkowie Związku POiD, a także firmy AIB, FAKRO oraz INVADO. W przemówieniu, Janusz Piechociński podkreślił, że są to marki: "konkurencyjne, innowacyjne i mające w sobie żar przedsiębiorczości." Wyróżnienie za współpracę przy realizacji Branżowego Programu Promocji POLSKIE OKNA I DRZWI otrzymał również Związek POiD.

Na konferencji zaprezentowano ponadto dane dotyczące wizerunku rodzimej gospodarki na świecie. Jak pokazały wyniki badań Ageron Polska, sektor stolarki budowlanej, jako jedna z najlepszych branż uczestniczących w programie promocyjnym, zyskał na rozpoznawalności na rynkach zagranicznych.

Nie zabrakło dyskusji o nowej perspektywie finansowej. Podczas omawiania tego tematu, Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki powiedziała, że „polscy przedsiębiorcy powinni wchodzić na rynki zagraniczne drzwiami i oknami, tak jak to robi branża stolarki”. Reprezentowany przez Związek POiD sektor ma sporą szansę na ponowne znalezienie się wśród polskich specjalności eksportowych.

Źródło: Związek POiD
Foto: Związek POiD