piątek, 30 października 2015

ALUPROF z najnowocześniejszą lakiernią w regionie

Firma ALUPROF, producent systemów aluminiowych oraz osłon, wyposażyła swój park maszynowy w nową linię pionową do malowania proszkowego profili aluminiowych. Jest to najnowocześniejsze rozwiązanie w tej części Europy.

W zeszłym tygodniu w fabryce ALUPROF uruchomiono nową linię do lakierowania proszkowego profili. Lakiernia pionowa marki SAT z kabiną typu V pozwala na lakierowanie profili o długości do 7200mm.

Lakiernia może pracować z prędkością do 1,6m/min. Jej wydajność produkcyjna wynosi 300m kw./h.

W związku z dynamicznym rozwojem firmy, nieustannie dbamy o rozwój parku maszynowego, dzięki czemu możliwe jest oferowanie rozwiązań, które spełniają normy jakościowe i ekologiczne oraz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF SA.

ALUPROF zwiększył niedawno powierzchnie produkcyjno – magazynowe w Bielsku-Białej o ponad 20 tys. m.kw. Nowe hale produkcyjne wyposażono w regały wysokiego składowania, nowoczesne wózki widłowe oraz maszyny do kompletacji zamówień (Twin Towery).

ALUPROF w obu zakładach dysponuje także lakierniami proszkowymi z wysokowydajnymi, zautomatyzowanymi liniami, wyposażonymi w szybkozmienne kabiny lakiernicze oraz linią do malowania profili w kolorach drewnopodobnych. Wydajność parku maszynowego oraz jakość produkcji podnoszą poziom i szybkość obsługi klientów.

Kierownictwo ALUPROF podkreśla, że zastosowane w lakierni rozwiązania są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Rośnie świadomość ekologiczna społeczeństwa, Polacy zwracają coraz większą uwagę na firmy odpowiedzialne społecznie, które dbają o środowisko naturalne. Dbałość o najbliższe otoczenie człowieka towarzyszy nam od początku działalności – dodaje Tomasz Grela.

Źródło: ALUPROF
Foto: ALUPROF