piątek, 25 września 2015

OKNOPLAST zmienia się i spogląda w przyszłość

Oknoplast jest znany z produktów eleganckich, funkcjonalnych i wysokiej jakości. O przewadze konkurencyjnej firmy decydują zarówno liczne innowacje jak i wzornictwo produktów. Odzwierciedleniem tych wartości jest nowa identyfikacja wizualna producenta stolarki otworowej.

Nowa identyfikacja wizualna zwraca uwagę zaraz po wejściu na stronę Oknoplast. Znajduje się na niej logotyp firmy w bardziej eleganckiej kolorystyce. Hasło „Wybierz eksperta” zastąpiono nowym: „Spójrz w przyszłość”. Hasło to, spójne z polityką komunikacyjną firmy jeszcze mocniej akcentuje innowacyjny charakter jej rozwiązań oraz rolę trendsettera w branży.

Zgodnie z najnowszymi trendami
Wychodząc naprzeciw trudnościom klientów w zrozumieniu pojęć technicznych, w nowym serwisie marka Oknoplast na każdym etapie towarzyszy użytkownikom przy wyborze okien. Taki cel postawili sobie autorzy portalu, dobierając zrozumiały język komunikacji oraz przejrzysty sposób kontaktu z użytkownikami.

- Począwszy od warsztatów strategicznych, badań UX, aż poprzez sam etap kreacji nadawaliśmy właściwy kierunek stronie, dla której została przygotowana długofalowa strategia rozwoju. Sam serwis ma się docelowo stać platformą komunikacji nie tylko dla architektów, ale przede wszystkim dla klientów marki. Ma on zaplanowaną strategię rozwoju i co chwila chcemy zaskakiwać klientów innowacjami i wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom, wykorzystując najnowocześniejsze dokonania marketingu, w tym potencjał marketing automation oraz realizując własne, innowatorskie pomysły. Serwis został zaprojektowany przy wykorzystaniu technologii responsive design oraz języka html5, dzięki czemu oprócz przyjemnej, statycznej formy udało się nadać poszczególnym elementom ruch. Dużą uwagę zwróciliśmy na wzajemną kompozycję obrazu statycznego i materiałów wideo, przez co wrażenia wizualne są jeszcze ciekawsze, a produkt jest lepiej wyeksponowany – tłumaczy Dariusz Szpak, Creative Director z Ox Media.

Nowe działy
Odmieniony wygląd strony to także więcej treści o charakterze content marketingowym. Wśród nowych działów znalazła się np. Dawka wiedzy, zawierająca ciekawe materiały edukacyjne czy Quiz. Na podstawie odpowiedzi na kilka pytań można otrzymać propozycję produktu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Warto też odwiedzić dział Pressroom, który gromadzi najważniejsze informacje z portali społecznościowych oraz ważne wydarzenia z życia firmy.

Nowoczesny showroom
Nowa witryna Oknoplast pełni także funkcję showroomu. Jest niczym butik, w którym można nie tylko poznać właściwości i przeznaczenie oferowanych modeli okien, ale również dobrać do nich typ szprosów czy kolor oklein.

- Każdy rodzaj okna opatrzony jest najważniejszą dla niego cechą, np. Prolux to „wyraźnie więcej światła”, a Winergetic Premium „wyraźnie więcej ciepła”. Podstrony produktowe stworzone zostały według zasady od ogółu do szczegółu. Na wstępie każdy model okna ma zrobić „pierwsze wrażenie” na Kliencie. Przewijając witrynę nasz odbiorca poznaje wyróżniające go cechy, funkcjonalność oraz kolorystykę. W ten sposób dawkujemy wiedzę i nie zalewamy Klienta ogromem warstwy technicznej produktu, która powiedzmy sobie szczerze jest trudna do zrozumienia. Przekaz merytoryczny napisany został językiem korzyści, tak, aby nasz Klient znalazł odpowiedni dla swoich potrzeb produkt – podkreśla Magdalena Cedro-Czubaj, Szefowa Marketingu Oknoplast.

Ostatnie działania komunikacyjne Oknoplast pokazują, że firma nie boi się nowych wyzwań i konsekwentnie umacnia pozycję na rynku stolarki okiennej. Nowe hasło przewodnie w połączeniu z odmienioną stroną internetową świadczą o sile i otwartości marki na kolejne, innowacyjne rozwiązania.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST