piątek, 25 września 2015

Nowoczesne i wytrzymałe – nowe siłowniki w ofercie BFT

BFT, producent automatyki i systemów zarządzania dostępem do obiektów, wprowadził do oferty nowe napędy do bram skrzydłowych. PHOBOS BT A25 i PHOBOS BT A40 zastąpią dotychczasowe modele PHOBOS N BT oraz PHOBOS N L BT. W obu siłownikach zastosowano szereg rozwiązań poprawiających wygodę i bezpieczeństwo korzystania z urządzeń. Unowocześniono również ich wzornictwo, które jest spójne z obecną gamą produktów BFT.

Nowe napędy dedykowane są do tradycyjnych bram rozwieranych. PHOBOS BT A25 znajduje zastosowanie w skrzydłach o długości do 2,5m i wadze do 250kg, natomiast PHOBOS BT A40 poradzi sobie ze skrzydłami nawet do 4m. Obudowy nowych modeli są bardziej masywne i wyróżniają się trójwymiarowym logo firmy umieszczonym na korpusie.

W obu urządzeniach wykorzystano system mocowania do uchwytu słupka, wykorzystujący specjalny magnetyczny trzpień. Takie rozwiązanie zapewnia prostszy montaż oraz poprawia wygląd układu. Kolejną nowością jest wyposażenie siłowników we wkładki ze spersonalizowanym kluczem, służące do wysprzęglenia napędu. Poprawia to bezpieczeństwo obiektu, ponieważ redukuje ryzyko otwarcia bramy przez osoby nieupoważnione. Zmodernizowano ponadto konstrukcję nakrętki śruby pociągowej. W nowych napędach jest ona głębiej osadzona, co zmniejsza możliwość przypadkowego zanieczyszczenia mechanizmu.

Nowe siłowniki wykorzystują opracowaną przez BFT technologię D-TRACK, w której poziom siły potrzebnej do uruchomienia zabezpieczenia amperometrycznego jest dynamicznie dobierany do warunków pracy bramy. Do sterowania systemem użyto centrali THALIA LIGHT wyposażonej w wyświetlacz LCD. Umożliwia ona szybką instalację i konfigurację układu automatyki. Co istotne, napędy PHOBOS BT A25 i PHOBOS BT A40 są kompatybilne z akcesoriami przeznaczonymi do współpracy z poprzednimi modelami siłowników PHOBOS.

Napędy do bram BFT PHOBOS BT A25 i PHOBOS BT A40

Źródło: BFT
Foto: BFT